Zwycięstwo we Wrocławiu!

17 paź 2015 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]8-kolejka
WKS Śląsk Wrocław – KS SPR Chrobry Głogów 25:30 (11:16)
Chrobry: Kapela, Stachera – Płócienniczak 1, Świtała 6, Sadowski 6, Bąk 4, Babicz 4, Gujski, Tylutki 1, Sobut, Kandora 1, Kubałą 6, Jurecki 1

Zwycięstwo! Wracamy z Wrocławia z dwoma punktami, wracamy szczęśliwi. Długo czekaliśmy na wygraną – dzisiaj wywalczyliśmy ją zasłużenie, będąc po prostu zespołem lepszym.
To miał być mecz, w którym Chrobry się przełamie, pokaże swój potencjał, udowodni, że jest silnym i groźnym zespołem. Czy taki był? Wygraliśmy, co jest najważniejsze, choć może jeszcze nie pokazaliśmy wszystkich swoich atutów. Dzisiaj było dużo złości w każdym z osobna i we wszystkich razem. Byliśmy dzisiaj zespołem, ekipą w której każdy walczył na całego. Żyła ławka, byliśmy razem i to zaprocentowało. To dopiero początek naszej długiej drogi w tym sezonie, ale dobry początek i oby tak dalej!
Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie. Mocna obrona, świetna postawa Kapeli w bramce i po 10-minutach gry prowadziliśmy 1:6. Śląsk otrząsnął się na chwilę rzucając dwie bramki na 3:6, ale bez dwóch zdań sytuację na parkiecie kontrolowali podopieczni trenera Zembrzuskiego.

Druga połowa meczu nie zaczęła się dla nas pomyślnie. Dwie szybkie bramki Adamuszka i dwa trafienia Zabica, przy jednej bramce Chrobrego – Kandora, mogły niepokoić. Gospodarze zbliżyli się na dwa trafienia. Przez chwilę mecz był wyrównany, ale Chrobry przyjechał do Wrocławia po zwycięstwo, więc na wiele nie mógł wrocławianom pozwolić. Karnego obronił Kapela, ze skrzydeł porzucali Świtała i Kubała. Świetny okres gry miał Sadowski, który trafił trzy razy z rzędu. Bardzo dobrze bronił Stachera. Kapela ponownie złapał karnego! Śląsk walczył, ale więcej atutów miał dzisiaj Chrobry. W końcówce dobrze zagrał Babicz – bramka z karnego i dwa trafienia z gry. Chrobry pilnował przewagi i nie dał odebrać sobie zwycięstwa. Ostatnie trafienie dla nas zaliczył Bąk, dla Śląska rzucił Krupa i było po meczu. Wygraliśmy! CHROBRY![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/ExASgBN3zfs”][/vc_column][/vc_row]