Zmiany w Chrobrym

27 maj 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Sezon 2015/2016 za nami. Chrobry kończy powoli roztrenowanie i od czwartku zawodnicy udadzą się na urlopy. Przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczniemy 18 lipca. W zespole nastąpi kilka zmian. Piotra Zembrzuskiego na stanowisku trenera zastąpi dobrze znany głogowskim kibicom – Jarosław Cieślikowski. W nowych klubach zagrają Łukasz Kandora i Ignacy Bąk, do zespołu dołączą natomiast Damian Krzysztofik i Szymon Sićko.

Damian jest wychowankiem Stali Mielec i obecnie zawodnikiem tego zespołu. Gra na pozycji kołowego, w tym roku ze swoim zespołem awansował do Final Four Pucharu Polski. Podczas pucharowego turnieju w Warszawie w meczu z Vive zdobył 8, a z Górnikiem 2-bramki. Mierzy 190 cm, waży 90 kg, wiek 28 lat.
– Stal opuszczam drugi raz. Według niektórych fachowców jestem jednym z czołowych kołowych w Polsce – mówi o sobie zawodnik. – Dlaczego Chrobry? Można powiedzieć, że ze względów sportowych. W Chrobrym gra mój kolega Bartosz Jurecki, znamy się z Reprezentacji i chcę się od niego uczyć. Mam nadzieję, że wykorzystam tę okazję i będę robił postępy – mówi Damian.

Szymon jest wychowankiem Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka i absolwentem SMS ZPRP Gdańsk. Występuje na lewym rozegraniu i jest jednym z najskuteczniejszych zawodników I-ligi – w 26 rozegranych meczach zdobył 180 bramek. Został powołany do rezerw kadry narodowej B seniorów. Mierzy 2 metry wzrostu, waży 95 kg, ma 19 lat.
– Trafiłem do Chrobrego i jestem z tego bardzo zadowolony. Marzyłem, aby grać w Superlidze, dostałem propozycję gry w Głogowie i z niej skorzystałem – mówi Szymon Sićko. – Chciałbym grać jak najwięcej minut na boiskach Superligi w najbliższym sezonie i rozwijać się sportowo – dodaje zawodnik.

Łukasz Kandora spędził w Głogowie dwa lata. Jak sam podkreśla, decyzja przejścia do Chrobrego była bardzo dobra. Świetnie czuł się w Chrobrym, jego rodzinie dobrze mieszkało się w Głogowie, tutaj urodziła się córka Łukasza. Zobaczcie, co jeszcze powiedział w rozmowie z klubową TV >[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/zC-qURfZvzU”][/vc_column][/vc_row]