Zagramy o ważne 3 punkty!

7 lut 2017 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Wracamy do gry! Po niemal dwóch miesiącach przerwy handball znów zagości pod dachem hali przy Wita Stwosza. W środę naszym przeciwnikiem będzie KPR RC Legionowo. Zespół, z którym zapewne stoczymy bezpośrednią walkę o 3. miejsce w grupie granatowej, a zapewne do walki tej włączy się jeszcze Wybrzeże Gdańsk.
Meczu z Legionowa nie ma co wspominać. Nasza postawa w tym spotkaniu nie była najlepsza, a o końcowym wyniku zdecydowała wtedy pierwsza połowa spotkania. Siedem bramek straty po 30-minutach gry to sporo i w drugiej części meczu, grając z równorzędnym zespołem, trudno było je odrobić. Ale to było dawno i teraz jedynym wspomnieniem z tego meczu powinno być to, że w środę trzeba po prostu wziąć na Legionowie srogi rewanż.
Sporo się też od września zmieniło. Na ławkę trenerską KPRu powrócił Robert Lis, trener, który w poprzednim sezonie wykonał z tą drużyną naprawdę dobrą robotę. Obecnie zespół z Mazowsza gra trochę w kratkę. W dwóch poprzednich spotkaniach rozgrywanych w Legionowie drużyna Lisa przegrała z Piotrkowianinem i wygrała z Zagłębiem.
Chrobry okres wolny od rozgrywek ligowych spędził dość intensywnie. Rok 2016 pożegnaliśmy meczem towarzyskim z Korę Południową, z kolei 2017 przywitaliśmy spotkaniem z Chile. Później był mecz w Zielonej Górze i dwa wygrane turnieje – w Gorzowie i Gryficach. Z tych spotkań powinniśmy być zadowoleni… może poza pucharowym spotkaniem z 1-ligową Stalą Gorzów. Co ważne ligowe rozgrywki powinniśmy rozpocząć w pełnym składzie. Zawodnicy, którzy pod koniec ubiegłego roku narzekali na kontuzje zdążyli je wyleczyć.
Cel na pozostałą część sezonu może być tylko jeden. Zakończyć rundę zasadniczą na 3. miejscu grupy granatowej. Pierwszy krok do jego realizacji możemy zrobić już w środę. Zwycięstwo da nam 3 punkty i zwiększy przewagę nad Legionowem do 7. punktów. A to może oznaczać, że bezpośrednią walkę o to 3. miejsce stoczymy bezpośrednio z Wybrzeżem. A mecz z Gdańskiem już za półtora tygodnia…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/2kIO6v2vo78″][/vc_column][/vc_row]