Z Industrią Kielce zagramy w Zielonej Górze

17 lis 2023 |

KS SPR „Chrobry” S.A. informuje, iż mecz 14. kolejki Orlen Superligi pomiędzy KGHM Chrobrym Głogów - Industrią Kielce, aktualnym Mistrzem Polski, odbędzie się 2 grudnia 2023 r. o godzinie 20:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej CRS w Zielonej Górze przy ulicy Sulechowskiej 41.

Skąd taka decyzja?
W grudniu, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Głogowie odbywają się nie tylko imprezy sportowe, ale również inne wydarzenia nie związane ze sportem, m.in. uroczystości barbórkowe. Terminarz obu drużyn – KGHM Chrobrego oraz Industrii, jest bardzo napięty, co związane jest z występami obu zespołów nie tylko w ORLEN Superlidze, ale też rozgrywkach EHF. Drużyny rozgrywają mecze co 3-4 dni. Jedynym terminem umożliwiającym rozegranie meczu mistrzowskiego 14. serii pomiędzy zespołami, a nie kolidującym w ich zmaganiach w rozgrywkach europejskich, jest właśnie 2 grudnia br. Niestety w tym czasie w głogowskiej hali odbywają się uroczystości barbórkowe. W związku z tym, Zarząd Spółki podjął decyzję, aby zorganizować mecz w Zielonej Górze.

Dlaczego Zielona Góra?
Klub od wielu lat współpracuje z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W drużynie tej grało i gra wielu wychowanków Chrobrego. Zielonogórski klub aktywnie włączył się w pomoc przy organizacji meczu. Pomocną dłoń wyciągnęły też władze pięknej hali Widowiskowo-Sportowej w Zielonej Górze oraz Prezydent Zielonej Góry. Nie bez znaczenia jest także fakt dobrego połączenia komunikacyjnego pomiędzy Głogowem, a Zieloną Górą.

KS SPR „Chrobry” S.A. zorganizuje transport dla kibiców chętnych do wyjazdu na mecz. O szczegółach będziemy informować. Jednocześnie przepraszamy, za tę zmianę!
Drodzy Kibice, liczymy na Waszą obecność i jak zawsze, ogromny doping podczas meczu z Mistrzem Polski.