Wygrywamy Kers Cup!

21 sie 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Tegoroczny wyjazd do zaprzyjaźnionego Jičina to trzy pewne zwycięstwa Chrobrego i sukces w całym turnieju. Z Czech wróciliśmy mocno zmęczeni, ale i szczęśliwi. Turniej pokzał nam nad czym powinniśmy jeszcze mocno popracować, ale pryede wsyzstkim pokazał, że do tej pory zrobiliśmy kawał dobrej roboty, która już teraz świetnie procentuje na boisku.

#piątek
MSK Povazska Bystrica – KS SPR Chrobry Głogów 26:40 (11:23)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 4, Pawłowski 4, Płócienniczak 4, Świtała 1, Sadowski 5, Sićko 4, Gujski, Tylutki 1, Sobut, Biegaj 5, Kubała 9, Rydz 3

Świetny start Chrobrego w pierwszym meczu turnieju w Jičinie! Pierwsza połowa pod nasze dyktando… gramy bardzo dobrze w obronie, świetnie funkcjonuje bramka, jesteśmy skuteczni! Dobra defensywa przełożyła się na bramki z kontry, z pewnością pomaga też naszym bramkarzom grającym na mega wysokiej skuteczności.
Druga część spotkania spokojniejsza, na pewno bardziej wyrównana, ale pod kontrolą Chrobrego. Sporo naszych bramek z kontry, uważna gra w obronie.

#sobota
HBC Jičin – KS SPR Chrobry Głogów 24:31 (13:16)
Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka, Pawłowski 1, Płócienniczak 2, Świtała 3, Sadowski 5, Sićko 4, Tylutki 2, Sobut 5, Biegaj 2, Kubała 6, Rydz 1

Mecz z gospodarzami z lekkim wskazaniem na Chrobrego. Jicin postawił z pewnością trudniejsze warunki niż wczoraj Słowacy. Czesi choć nie grzeszą wzrostem nadrabiają szybkością… Inicjatywa w pierwszej częśći meczu była po naszej stronie.
Druga część meczu to 30. minut świetnej handballowej walki! Nieco słabszy początek drugiej części gry w naszym wykonaniu. Kilka kar i wyrównanie gospodarzy. Później gra bramka za bramkę i wreszcie koncertowa gra Chrobrego w obronie w ostatnich minutach spotkania, kontry i nasze zdecydowane, wysokie zwycięstwo!

IMG_2215

KS SPR Chrobry Głogów – Dukla Praga 28:24 (16:14)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 3, Pawłowski, Płócienniczak 4, Świtała, Sadowski 2, Sićko 3, Gujski, Tylutki 2, Sobut 4, Biegaj 6, Kubała 4, Rydz

To ciężkie spotkanie. Gramy na dużym zmęczeniu… we znaki daje się też nocne kibicowanie Polakom w meczu półfinałowym, poza tym Dukla to wymagający przeciwnik. Ale… gramy dobrze, do poprawy jest na pewno nasza skuteczność, bo do tej z wczorajszego meczu ze Słowakami trochę brakuje.
Druga część spotkania, to naprawdę mocna gra. Dużo dobrego handballa, ale też sporo nerwowych sytuacji, kar i kartek, w tym czerwonych. Graliśmy dobrze, kontrolowaliśmy sytuację na boisku, kolejny raz w Jicinie dobrze funkcjonowała nasza obrona. Poprawiliśmy skuteczność i wyjeżdżamy z pucharem za 1. miejsce!

IMG_2242

 

20160820_160534[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/NjetZcAg7ds”][/vc_column][/vc_row]