Wygrany sparing Chrobrego

9 sty 2021 |

Wysoko i zdecydowanie Chrobry pokonał w meczu kontrolnym pierwszoligową Stal Gorzów. Był to pierwszy nasz mecz rozegrany w okresie przygotowawczym.

Sporo bramek, dużo ciekawych akcji – taki był sparing Chrobrego ze Stalą. Chrobry szybko wyszedł na prowadzenie, w 4. minucie prowadził 6:2. Goście grali jednak ambitnie i po dwóch trafieniach Pietrzkiewicza i jednym Kryszenia zrobiło się 6:5. Taki scenariusz powtarzał się kilka razy… trzy bramki zdobył Chrobry, po chwili trzema trafieniami odpowiedzieli gorzowianie i gra wyrównała się. Na przerwę schodziliśmy z 3. bramkową przewagą, choć gdyby nie zabrakło odrobiny skuteczności wynik byłby wyższy na naszą korzyść.

Drugą połowę otworzył Warmijak, później trzy razy z rzędu do bramki Stali trafiał Krzysztofik. Chrobry kontrolował sytuację na boisku i grał uważnie, a nie mogło być inaczej, ponieważ stalowcy nie odpuszczali i ambitnie gonili wynik. Końcówka spotkania to już świetna gra Chrobrego w obronie i 5. bramek zdobytych z kontrataków – Bekisz i po dwie Zdobylaka i Klingera.

KS SPR Chrobry Głogów – Stal Gorzów 43:34 (24:20)
Chrobry: Kapela, Dereviankin, Stachera – Grabowski 2, Zdobylak 3, Warmijak 3, Sadowski 2, Klinger 5, Babicz 4, Przysiek 1, Tylutki, Marszałek 4, Tilte 2, Jamioł 4, Krzysztofik 9, Bekisz 4
Stal: Kryszeń 8, Gintowt 1, Dzieciątkowski 4, Bronowski 2, Pietrzkiewicz 8, Renicki 1, Starzyński 4, Kłak 2, Stupiński 4