Wybierz najlepszego zawodnika meczu

3 lut 2022 |

Już od najbliższej serii, kibice śledzący mecze PGNiG Superligi mogą sami wybrać najlepszego zawodnika każdego spotkania, który zostanie nagrodzony bezpośrednio po zakończeniu meczu. Wyboru można dokonywać za pośrednictwem oficjalnej aplikacji mobilnej Superligi.

Dotychczas najlepszy zawodnik spotkania był wybierany przez delegata Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Teraz możliwość wyłonienia MVP zostaje oddana w ręce kibiców. Wystarczy zainstalować oficjalną aplikację Superligi, dostępną na urządzenia mobilne z systemem Android (POBIERZ) oraz IOS (POBIERZ).

Swój głos na najlepszego zawodnika można oddać od momentu rozpoczęcia drugiej połowy spotkania, aż do zakończenia meczu. Wystarczy uruchomić aplikację Superligi, wejść w sekcję „mecze”, przejść do trwającego spotkania, kliknąć w przycisk „oceń” i wybrać faworyta na którego chcemy zagłosować. MVP zostanie ogłoszony tuż po zakończeniu spotkania. Najlepszy zawodnik zostanie nagrodzony przez Namedsport, który jest Oficjalnym Partnerem PGNiG Superligi.

Funkcjonalność wyboru zawodnika meczu jest aktualnie dostępna w wersji beta, co oznacza, że jest jeszcze w fazie testowej. W związku z tym Superliga sp. z o.o. zastrzega, iż w przypadku problemów technicznych w okresie testów, ostateczny głos w wyborze MVP będzie należeć do delegata ZPRP.

Aplikacja Superligi to narzędzie, które integruje środowisko kibiców piłki ręcznej w Polsce. Posiada szereg funkcji, w tym dostęp do aktualności o rozgrywkach, możliwość śledzenia „na żywo” meczów wszystkich drużyn, licznych statystyk meczowych aktualizowanych w czasie rzeczywistym, informacji o zespołach, składach, terminach i wynikach meczów oraz możliwość oglądania licznych materiałów video, w tym skrótów spotkań.

W aplikacji zadbano również o personalizację, która umożliwia użytkownikowi dostosowanie narzędzia, by wyświetlały się interesujące go treści. Tym sposobem, fani będą mogli dostosować aplikację do wyświetlania informacji przede wszystkim o swoich ulubionych klubach. Narzędzie zostało wyposażone w rozbudowany system powiadomień, umożliwiających ustawienie przypomnienia o terminach meczów i transmisjach telewizyjnych. Dodatkowo, w aplikacji można oceniać występ każdego zawodnika w danym meczu, wziąć udział w quizach czy typować zwycięzców poszczególnych spotkań.