W Mielcu tym razem do przodu

8 lut 2020 |

Pewne i zdecydowane zwycięstwo Chrobrego w Mielcu. Do Głogowa wracamy z zasłużonymi 3. punktami i dalej walczymy o awans do ósemki!

W Mielcu przegrywaliśmy tylko przez pierwsze 4 minuty spotkania. Później na parkiecie karty rozdawał Chrobry, choć gospodarze łatwo skóry nie sprzedali. Kluczem do zwycięstwa okazała się mocna obrona – w defensywie graliśmy uważnie, pomagał Stachera i spokojnie mogliśmy budować przewagę. W 16. minucie mieliśmy na plusie 4 bramki, dwie minuty później jedną więcej. Czeczeńcy przed przerwą zdołali zmniejszyć stratę do 3 trafień.
Drugą część spotkania z przytupem otworzył Zdobylak – 3 razy trafił z karnych, a całe spotkanie zakończył 10. trafieniami (6 bramek z karnych)! Co prawda chwilę później zaliczyliśmy krótki przestój i gospodarze rzucili 3 bramki z rzędu, ale nasze prowadzenie zagrożone nie było. W końcówce meczu Chrobry jeszcze podwyższył przewagę i po 60. minutach meczu mógł cieszyć się z wygranej.

SPR Stal Mielec – KS SPR Chrobry Głogów 24:31 (13:16)
Stal: Wiśniewski, Andjelić – Ivanović 4, Wojdak 4, Misiewicz 4, Nowak 4, Chodara 2, Wołyncew 1, Krupa 1, Jędrzejewski 1, Olszewski, Krępa
Chrobry: Stachera 1, Zapora – Grabowski 1, Zdobylak 10, Sadowski 8, Klinger, Babicz 3, Przysiek 1, Tylutki, Orpik 1, Krzysztofik 2, Bekisz 4, Buinenko

foto Artur Starczewski