Trzy punkty po wielkich emocjach

20 mar 2024 | Mecze

Kto nie miał podwyższonego ciśnienia oglądając ten mecz – ręka do góry... Po emocjonującym i wyrównanym meczu wygrywamy jedną bramką i wieziemy do Głogowa komplet punktów.

Chrobry bardzo fajnie zaczął spotkanie, szybko wychodząc na prowadzenie i kontrolując sytuację na boisku. Przede wszystkim świetnie graliśmy w defensywie mocno komplikując gospodarzom akcje w ataku. Ostrowianie pierwsze dwie bramki zdobyli z rzutów karnych. Później gra wyrównała się i oglądaliśmy może nie emocjonujące, ale na pewno ciekawe widowisko. Po około dwudziestu minutach spotkania Chrobry zaciągnął ręczny i nasza gra wyglądał źle. Gospodarze robili na boisku co chcieli i bez większych problemów zdobyli 6 bramek z rzędu. Na szczęście ta nasza niemoc nie trwała już dłużej i szybko odrobiliśmy straty, schodząc na przerwę z remisem.

Druga odsłona meczu to już dużo szybsza gra i jego zdecydowanie atrakcyjniejszy dla kibiców przebieg. I choć nie był to mecz zagrany przez nas na 100% możliwości, choć popełniliśmy trochę błędów i zdarzyło się kilka przestrzelonych rzutów, to w tych ważnych momentach potrafiliśmy zagrać dobrze. Zdobywaliśmy bramki, które ostatecznie dały nam zwycięstwo. Co prawda nerwów było sporo, ale końcówkę zagraliśmy bardzo mądrze – brawo KGHM Chrobry!

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – KGHM Chrobry Głogów 26:27 (12:12)
KPR Ostrovia: Krekora, Balcerek, Zimny - Adamski 8, Urbaniak 4, Klopsteg 2, Gierak 2, Łyżwa, Marciniak, Misiejuk 1, Wojciechowski, Szych, Szpera 4, Krivokapic, Gajek 3, Reznicky 2
KGHM Chrobry: Dereviankin, Stachera 1 – Grabowski 6, Strelnikov 2, Zieniewicz 4, Kosznik 2, Orpik 1, Jamioł, Dadej 1, Matuszak 4, Styrcz, Paterek 5, Hajnos, Skiba 1