Trudny mecz, ale zwycięski

19 kwi 2018 |

Pierwszy zespół młodzików planowo pokonał MKS MOS Wrocław 29:24.

 

To środowe (18.03.) ligowe spotkanie kończyło zmagania tego sezonu na Dolnym Śląsku. Szczypiorniści KS SPR Chrobrego Głogów choć pewni byli awansu do 1/16 Finałów Pucharu Polski ZPRP nie zamierzali łatwo oddać skóry.

 

Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy w 3. minucie prowadzili 0:2. Później wynik zaczęli gonić głogowianie. Po chwili stan na tablicy się odwrócił na korzyść naszych. To był wyrównany fragment potyczki, bo wynik oscylował wokół remisu. I przechodził z rąk do rąk.Na finiszu pierwszej połowy lepsi okazali się miejscowi. Chrobry rzucił cztery bramki z rzędu nie tracąc żadnej.

 

A potem jeszcze podkręcił tempo. Dwie szybkie bramki po przerwie Piotra Chruściela dały prowadzenie naszym 17:13. Głogowianie nie dali rywalom szansy na zbliżenie się choćby na jedną-dwie bramki. Utrzymali przewagę. Wygrali 29:24 i przypieczętowali sukces.

 

– Mecz był bardzo ciężki – mówił trener Krzysztof Gdakowicz. – Włożyliśmy bardzo dużo sił w wygraną – dodawał. Wyjaśniał, że zespół traktował ten pojedynek już jako przygotowanie do rozgrywek 1/16 Finałów Pucharu ZPRP. – Bardzo się cieszymy z wygranej oraz kompletu zwycięstw w lidze dolnośląskiej – kończył. A teraz pora na kolejny krok – życzmy powodzenia.

 

KS SPR Chrobry I Głogów-MKS MOS Wrocław 29:24 (15:12)
SPR Chrobry: Janiewicz, Lech 5, Słupski 6, Matela 1, Michałowicz 4, Kolasa 2, Błaszak, Jastrzębski, Krukowski, Nawrocki, Wiatrzyk 3, Smuk, Chruściel 4, Szymankiewicz 4, Lisiecki, Bandura.