Towarzysko w Świebodzinie

11 maj 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Mecz towarzyski
TS ZEW Świebodzin – KS SPR Chrobry Głogów 28:33 (14:15)
ZEW: Wołk, Kowalaszek, Sielicki, Tomczyk, Hrycak, Radziwon, Mieszkian 1, Bryza 1, Jasiński 8, Piotrowski 1, Antkowiak, Grabas, Pawłowski 2, Cenin 7, Osiecki 1, Gadaj 1, Nogajewski 6, Galle, Pasiuta
Chrobry: Stachera, Kapela – Kobuziński 1, buda 3, Płócienniczak 2, Więdłocha 1, Sadowski 1, Bąk, Tylutki 1, Bajor 4, Biegaj 9, Kandora 9, Kubała 2

W środę gościliśmy w Świebodzinie. Zagraliśmy towarzyskie spotkanie z tamtejszym 2. ligowym zespołem TS ZEW Świebodzin – celem meczu była popularyzacja piłki ręcznej w mieście i regionie.


Spotkanie z Chrobrym, zespołem z Superligi było dla gospodarzy – zawodników i kibiców, sporym wydarzeniem. W tym sezonie ZEW nie przegrał na swoim parkiecie żadnego spotkania, a bez wątpienia spory udział w tym sukcesie mieli naprawdę charyzmatyczni świebodzińscy kibicie! Atmosfera w miejskiej hali była przednia. Podobno jest tak na każdym ligowym meczu gospodarzy, więc nic dziwnego, że żadnej z przyjezdnych drużyn nie udało się wywieść punktów z tak gorącej hali.
Dzisiaj Chrobry pojechał do Świebodzina w mocno okrojonym składzie. W ostatnim czasie kontuzji nabawiło się aż siedmiu zawodników, więc trener Zembrzuski zabrał na mecz czterech juniorów – Łukasza Kobuzińskiego, Norberta Budę, Bartosza Więdłochę i Rafała Bajora. Chłopaki spisali się naprawdę dobrze – wszyscy wpisali się na listę strzelców i przczynili do wygranej Chrobrego.

IMG_0117
A mecz, choć wygrany, łatwy nie był. Dla gospodarzy, grających niezwykle ambitnie, ważne było, aby dobrze zaprezentować się przed własną publicznością i powalczyć o jak najlepszy wynik. Tak też zagrali.
Zwycięstwo Chrobrego nie było zagrożone, ale też nie uniknęliśmy błędów, szczególnie w grze ofensywnej, zabrakło też trochę skuteczności. Rozrzucali się Biegaj i Kandora, który nie tylko trafiał z gry, ale też 100% wykorzystał rzuty karne. Był to ostatni występ Łukasza w Chrobrym i jak widać niezwykle udany.
Ciekawy mecz, ciekawe doświadczenie i sympatyczna gościna gospodarzy! Dziękujemy i życzymy Wam sukcesów w kolejnych sezonach!

IMG_0128

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook’owym[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]