To już dziś… DERBY!

22 paź 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]MKS Zagłębie Lubin – KS SPR Chrobry Głogów // 22-10-2016 • godz. 18:30

Są takie mecze, które budzą ogrom emocji. Są takie mecze, w których nie do końca myśli się o punktach. W tych meczach ważne jest zwycięstwo. Ono co prawda daje punkty, ale daje też coś dużo bardziej ważniejszego w ich przypadku… satysfakcję i dumę! Przeważnie w sezonie takie mecze są dwa. Dziś pierwszy z nich. W Lubinie zagramy z Zagłębiem.
Jedziemy do Lubina w roli faworyta. Czy naprawdę nim jesteśmy? Derby to bardzo specyficzne spotkanie. Można być faworytem i przegrać z niżej notowanym zespołem, można być faworytem i wygrać dwucyfrową przewagą. Tu zdarzyć się może wszystko. Oczywiście oprócz remisu…
Zagłębie nie błyszczy. Nasz rywal nie ma się zbytnio czym chwalić, bo dwa zdobyte punkty chwały lubinianom nie przynoszą. Z pewnością drużyna Pawła Nocha ambicje ma z pewnością większe.
A Chrobry… Po słabym początku wygraliśmy trzy spotkania z rzędu, pniemy się w ligowej tabeli i też rosną nam apetyty na więcej. Do Lubina jedziemy po zwycięstwo. Tak, zwycięstwo jest w naszym zasięgu. Mamy umiejętności, potrafimy dobrze grać w handball. To czy dziś wygramy zależy tylko od nas. Zwycięstwo jest w naszych głowach. Musimy je tylko mądrze z naszych głów wydobyć.

Czy, i ewentualnie ile czasu w meczu z Zagłębiem zagra Kacper Pawłowski? Wychowanek Chrobrego w meczu z Pogonią dostał jedną z pierwszych szans pokazania się w tym sezonie. Wykorzystał ją doskonale, a wielki uśmiech, jaki zagościł na jego twarzy po wykorzystanym rzucie karnym mówił wszystko… Kilka dni temu Kacper otrzymał powołanie do Reprezentacji Narodowej B i na początku listopada wystąpi z orzełkiem na piersi w międzynarodowym turnieju w Płocku. Zobaczcie co Kacper mówi o powołaniu do kadry i meczu z Zagłębiem >[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/MNFg4T_kjPA”][/vc_column][/vc_row]