To były wielkie emocje!

18 lut 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Za nami 6. edycja Memoriału Wiesława Szmidta w piłce ręcznej.

W środę (17.02.) w dwóch halach: widowiskowo-sportowej przy ul. Wita Stwosza oraz hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, odbyła się kolejna edycja zawodów dla chłopców w piłce ręcznej. Na parkietach rywalizowali młodzi szczypiorniści z roczników 2003 i 2004. W każdej z grup zagrało po pięć zespołów.

W roczniku 2003 prym wiedli głogowianie. KS SPR Chrobry Głogów wygrał turniej. Na podium znaleźli się jeszcze zawodnicy UKS Orlik Świebodzin i MKS Zagłębia Lubin. Na pozostałych miejscach uplasowali się KS Real-Astromal Leszno oraz SPR BZK Włoszakowice.

Nie mniej emocji było w roczniku 2004. Tam KS SPR Chrobry Głogów także wystawił swoją drużynę. Nasi chłopcy musieli jednak uznać wyższość szczypiornistów MKS-u Zagłębia Lubin. Na 3. miejscu MKS Real-Astromal Leszno a dalej SPR BZK Włoszakowice i UKS Orlik Świebodzin.

4

Wybrano również najlepszych zawodników turnieju. I tak w roczniku 2003 to miano przypadło Marcelowi Szymankiewiczowi z KS SPR Chrobry Głogów a w roczniku 2004 Mikołajowi Skorupińskiemu z MKS Real-Astromal Leszno.

Królem strzelców w roczniku 2003 został Maksymilian Rudnicki z UKS Orlik Świebodzin a w roczniku 2004 Filip Palczewski z MKS Zagłębie Lubin.

2

Uhonorowani zostali również bramkarze. W roczniku 2003 Patryk Sudak z UKS Orlik Świebodzin a w roczniku 2004 Kornel Sulimierski z KS SPR Chrobry Głogów.

A oto najlepsi zawodnicy zespołów w roczniku 2003: Piotr Chruściel – KS SPR Chrobry Głogów Maksymilian Rudnicki (UKS Orlik Świebodzin), Olek Olkowicz (MKS Zagłębie Lubin), Antoni Piotrowiak (MKS Real-Astromal Leszno) i Alan Malepszy (SPR BZK Włoszakowice) oraz w roczniku 2004: Artur Ryniec (KS SPR Chrobry Głogów), Oskar Borowczak (UKS Orlik Świebodzin), Paweł Kałużny (MKS Zagłębie Lubin), Jakub Kanicki (MKS Real-Astromal Leszno) i Dawid Przydróżny (SPR BZK Włoszakowice).

1

To jednak nie koniec wyróżnień, bowiem puchar za grę fair-play w roczniku 2003 otrzymała ekipa MKS Real-Astromal Leszno a w roczniku 2004 SPR BZK Włoszakowice.

Najlepsze drużyny, które stanęły na podium, otrzymały medale i puchary. Wszyscy mogli liczyć na dyplomy, ale i nagrody rzeczowe.

5

Sponsorami turnieju byli: Rafael Rokaszewicz, prezydent miasta Głogowa; KS SPR Chrobry Głogów Sp. Z O.O.; DZPR Wrocław, PSS Społem Głogów, Piekarnia S.C.-A.Boruta i L. Malanowski oraz Maywent Katarzyna May.

 

6

7

9

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]