Rezerwy tracą lidera po wyjazdowej porażce

18 kwi 2019 |

W meczu na szczycie 3.ligi lepszy wicelider tabeli SPR Oleśnica, który zbliżył się do awansu.

Od początku był to wyrównany pojedynek z lekkim wskazaniem na Chrobrego, który do przerwy prowadził 16:18. Tuż po niej przewagę udało się nawet powiększyć do czterech bramek. Niestety o wyniku zadecydował ostatni kwadrans. A w nim zdarzyły się kary i gra w osłabieniu. Głogowianie stracili przewagę ulegający rywalom aż 35:29.

– Brakowało nam zmienników – nie ukrywa na gorąco trener Piotr Sapian. Do Oleśnicy z różnych przyczyn nie pojechało trzech rozgrywających: Paweł Wójcik, Błażej Turkiewicz oraz Jakub Słupski. – Straciliśmy siły, co przeciwnik wykorzystał – dodaje. Porażka mocno skomplikowała sytuację Chrobrego w ligowej tabeli. Oba zespoły mają po 30 punktów, ale to miejscowi lepszy bilans bramkowy bezpośrednich spotkań. – Nie zanosi się na to, aby stracili punkty w dwóch ostatnich meczach… – mówi Sapian. Chrobry także powinien liczyć na zdobycie kompletu punktów, bo gra z niżej notowanymi zespołami. I liczyć na szczęście, że może jednak SPR Oleśnica potknie się gdzieś po drodze.

SPR Oleśnica-KS SPR Chrobry II Głogów 35:29 (16:18)
Chrobry:Urbańczyk, Blacha 6, Gabrysz, Kobuziński 5, Danielak, Berges 3, Mazurek, Więdłocha 12, Szkudlarski, Opiela, Bazar, Becelewski, Siedlecki, Stelmasik 3, Kiełb.