Porażka z Zagłębiem po rzutach karnych

9 sty 2020 |

Juniorzy KS SPR Chrobrego Głogów przegrali po zaciętym meczu z SMS Zagłębiem I Lubin. Był to bardzo wyrównany mecz, bo od początku jedni i drudzy mieli sporo problemów ze zdobywaniem bramek. Obrona Chrobrego również stanęła na wysokości zadania.

– Stres został zdjęty z chłopców, bo był to nasz ostatni ligowy mecz. I wszystko było wiadomo. Nie chcieliśmy jednak go odpuścić, ale zagrać na spokojnym luzie. Chłopcy wiedzieli czego chcą – pokazać starszym kolegom z Lubina, że potrafią grać w piłkę ręczną – komentował trener Tomasz Zierałko. Po pierwszej remisowej połowie 10:10 emocji nie brakowało także po przerwie. Żadna ze stron nie była w stanie jednak odskoczyć na bezpieczną przewagę. Głogowianie mogą żałować słabszej postawy w wykonywaniu rzutów karnych – w trakcie meczu zmarnowali aż cztery takie próby. Padł remis 24:24. O wszystkim miała zadecydować kolejka karnych. W nich lepsi okazali się szczypiorniści Zagłębia, którzy wygrali 1:3.

Trener mimo porażki był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Chłopcy w 90 proc. wykonali bardzo dobrze założenia, które postawiliśmy sobie przed meczem. Zwłaszcza w obronie – doceniał ich postawę na parkiecie. Juniorzy zostali wicemistrzami Dolnego Śląska i przed nimi baraże. GALERIA: TUTAJ.

KS SPR Chrobry Głogów-SMS Zagłębie I Lubin 24:24 (10:10), karne 1:3
Chrobry: Klupś 2, Dobrzański 1, Szudzichowski, Krzywicki 6, Lasota, Skawiński 9, Zimny, Trojanowski 3, Serdeń 1, Zaleśny, Dąbrowski, Marciniak, Szczeblewski, Moraczewski.
____________________
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry Głogów