Pokonali Siódemkę i wygrali dolnośląską ligę

25 kwi 2021 |

I choć przed tym niedzielnym meczem (25.04.) wszystko było już rozstrzygnięte – bez względu na wynik pojedynku z Siódemką Legnica podopieczni Krzysztofa Gdakowicza zagwarantowali sobie zwycięstwo w dolnośląskich rozgrywkach – pierwszy zespół młodzików KS SPR Chrobrego Głogów zagrał na pełnym obrotach. Początek pojedynku był wyrównany. Jeszcze w 6. minucie, po rzucie Bartosza Witkowskiego goście mieli kontakt, bo przegrywali 3:2. Wtedy odpalił Chrobry – zaczął zdobywać bramki seriami. Przy stanie 6:4 nasi młodzicy rzucili cztery bramki z rzędu, nie tracąc żadnej, odskakując rywalom na bezpieczną przewagę. Głogowianie na przerwę schodzili przy stanie 15:7.

Po zmianie stron trener Gdakowicz rotował składem – dał pograć tym, którzy ostatnio mieli do tego mniej okazji. Siódemka podkręciła tempo, poprawiła się w obronie, ale i w ataku wyglądała znacznie lepiej. – W naszych szeregach pojawiła się dekoncentracja – wyjaśniał trener. Chrobry wygrał 32:26. Jest mistrzem Dolnego Śląska, jedzie na mistrzostwa Polski. GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ.
Chrobry: Ziemiak, Kolasa, Prokop, Jewniewicz 1, Płowiec 5, Gałązkowski 7, Onyszkiewicz 4, Sznajder 6, Kula 7, Kuźniak, Dorożyński 1, Florek 1, Widomski, Prałat, Aleksandrowicz.