Podsumowanie sezonu grup młodzieżowych

15 cze 2021 |

Rezerwy
W sezonie 2020/2021 w dolnośląskiej 3.lidze zajęli 4. miejsce. W kadrze znaleźli się: Błażej Turkiewicz, Bartosz Szczeblewski, Robert Szkudlarski, Borys Klupś, Beniamin Błaszak, Dominik Lasota, Bartosz Kiełb, Emil Dobrzański, Łukasz Kobuziński, Marcel Dobrzański, Mateusz Bazar, Mateusz Berges, Mikołaj Gabrysz, Bartosz Blacha, Michał Zimny, Krzysztof Gdakowicz, Marek Becelewski, Konrad Mazurek, Mateusz Bak. Trenerem zespołu jest Piotr Sapian.

Po tych zawodnikach mogłem zawsze spodziewać się wszystkiego. Atmosfera, jaka była w drużynie, to nie wiem czy jakiś inny zespół może się z nami równać.

Juniorzy
W sezonie 2020/2021 w dolnośląskiej lidze zajęli 5. miejsce. W kadrze znaleźli się: Błaszak Benjamin, Moraczewski Patryk, Dawid Krzywicki, Borys Klupś, Bartosz Szczeblewski, Mateusz Serdeń, Julian Reszczynski, Artur Ryniec, Bartosz Szudzichowski, Marcel Dobrzański, Kryspin Trojanowski, Mateusz Świastała. Trenerem zespołu jest Wojciech Łuczyk.

To był trudny sezon i czas dla nas wszystkich ze względu na pandemie. Mieliśmy spore oczekiwania, niestety nie wszystko udało się zrealizować . Na pewno cieszy fakt , ze trzech zawodników trenuje z pierwszym zespołem. Dawid Krzywicki i Borys Klups podpisali profesjonalne kontrakty. Dawid debiutował w Superlidze i uważam ze z meczu na mecz radził coraz lepiej. Dwóch zawodników będzie wypożyczonych do zespołów 1. ligowych. Ten fakt potwierdza o sporym potencjale tych chłopaków.

Junior młodszy
W sezonie 2020/2021 w dolnośląskiej lidze juniorów młodszych zajęli 7. miejsce. W kadrze znaleźli się: Jakub Kuter, Artur Ryniec, Konrad Szymański, Bartosz Kościański, Mikołaj Kałużka, Michał Szokało, Konrad Miłuch, Kapcer Janik, Kosma Żurek, Bartek Paryż, Dominik Dzierżawski, Paweł Kuliczkowski, Kacper Pośnik, Julian Reszczyński, Mikołaj Garsztka, Jakub Głowacki, Jakub Pilecki. Trenerem zespołu jest Tomasz Zierałko.

Sezon inny niż zawsze. Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa trzeba było pozbierać zespół, który miał rozpocząć pierwszy raz grę z piłką z klejem. Na początku doznawaliśmy wielu porażek i często nie dlatego, że przeciwnik był lepszy. Budowaliśmy zespół opierając go na dwóch filarach – to Artura Ryniec i Julian Reszczyński. Zawodnicy z dużym potencjałem, charyzmą i inteligencją boiskowa. Pociągnęli młodszych kolegów. Zdarzyły się kontuzje, wiele meczów graliśmy w osłabieniu, nie w pełnym składzie. Myślę, że mimo wszystko był to dobry sezon, bo zjednoczył chłopców, podniósł ich umiejętności. Końcówka sezonu to zwycięstwa z Dziewiątką Legnicą i Oławą.

Młodzik I
W sezonie 2020/2021 w dolnośląskiej lidze grupa A zajęli 1. miejsce. W kadrze znaleźli się: Kamil Sznajder, Adam Wiśniewski, Kacper Onyszkiewicz, Maciej Kula, Maksymilian Widomski, Maciej Aleksandrowicz, Alex Gałązkowski , Wojciech Prałat, Macrel Ziemiak, Kacper Dorożyński, Szymon Prokop, Mateusz Jewniewicz, Kamil Kolasa, Mikołaj Kuźniak , Kacper Płowiec, Kacper Florek. Trenerem zespołu jest Krzysztof Gdakowicz.

Był to długi i bardzo wyczerpujący z przerwami spowodowanymi pandemią koronawirusa, gdzie nie mieliśmy możliwości regularnego rozgrywania meczów czy przeprowadzania treningów. Rywalizację oceniam pozytywnie. Celem przed sezonem była gra z najlepszymi zespołami w Polsce i rozwój naszych zawodników. Myślę, że to nam się udało. Awansowaliśmy do centralnych rozgrywek o Puchar ZPRP. Ten awans do najlepszej szesnastki w Polsce uważam za sukces i dobry prognostyk przed kolejnymi sezonami w rozgrywkach juniorskich.

Młodzik II
W sezonie 2020/2021 w dolnośląskiej lidze grupy B zajęli 2. miejsce. W kadrze znaleźli się: Szymon Czerniawski, Miłosz Nowak, Mikołaj Piotrowski, Marcin Tywoniuk, Hubert Biedrzycki, Mateusz Więcek, Adrian Sumera, Natan Świercz, Szymon Grygiel, Artur Zawartka, Jakub Więcek, Oliver Paśko, Kacper Hopcia, Szymon Masny, Kajetan Stein, Hubert Stępień. Trenerem zespołu jest Bartosz Blacha.|

Zawodnicy w każdym meczu walczyli do samego końca, pokazywali charakter oraz z meczu na mecz było widać, jak ich umiejętności rosną. Z każdym kolejnym meczem ich zgranie było coraz lepsze, na parkiecie było widać schematy wypracowywane na treningach. Na koniec sezonu byliśmy na turnieju w Wolsztynie w którym sprawdziliśmy się z innymi drużynami i zajęliśmy drugie miejsce. Sezon można uznać za udany.

Dzieci/chłopcy
W sezonie 2020/2021 w dolnośląskiej lidze zajęli 5. miejsce. W kadrze znaleźli się: Bartosz Markiewicz, Jakub Gajosek, Bartosz Turkiewicz, Bartek Serafin, Kacper Woźniak, Paweł Błażejewski, Jakub Juretko, Kacper Jaworski, Stefan Siuda, Kacper Hopcia, Michał Karamucki, Jan Karwat, Kamil Łesiuk, Michał Sznajder, Bartosz Łuczyk, Maciej Kątny, Igor Małuszyński, Jan Głowacki, Hubert Kidoń, Tomasz Gołąbek. Trenerem zespołu jest Andrzej Jaworski.