Płock za silny

20 lis 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Niespodzianki w Płocku nie sprawiliśmy. Gospodarze potwierdzili w tym meczu swoją bardzo dobrą dyspozycję i zainkasowali kolejne ligowe punkty. Chrobry przegrał wysoko, a wpływ na tak wysoką porażkę miała przede wszystkim nasza postawa w pierwszej części meczu. Już od pierwszych minut Wisłą grała niezwykle mocną obroną i choć szybko zdobyliśmy bramkę, to na kolejną musieliśmy czekać aż do 12-minuty. Brakowało nam pewności siebie i też skuteczności. Gospodarze zbyt łatwo dochodzili do pozycji rzutowych i zdobywali bramki. Do przerwy przegrywaliśmy wysoko, bo aż 19:6. Wynik mógł być wyższy, ale świetnie bronił Stachera. Rafał wyciągnął sporo piłek i z pewnością był w tym meczu naszym najlepszym zawodnikiem.

Po przerwie zagraliśmy dużo odważniej i skuteczniej. Lepiej wyglądała nasza obrona i przez kilkanaście minut graliśmy z gospodarzami, jak równy z równym. Chrobry może nie miał szans zbliżyć się liczbą rzuconych bramek do Wisły, ale na pewno walczyć o jak najlepszy wynik. I częściowo się udało… przez kwadrans drugiej połowy meczu rzuciliśmy więcej bramek niż gospodarze. Wisła przyspieszyła w ostatnich minutach spotkania i wygrała cały mecz pewnie i zasłużenie.

Orlen Wisła Płock – KS SPR Chrobry Głogów 37:20 (19:6)
Stachera, Kapela – Pawłowski 2, Świtała, Sadowski 2, Sićko 4, Babicz 1, Gujski, Tylutki 2, Sobut 3, Biegaj 1, Krzysztofik 2, Kubała 1, Rydz 2[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/VD2njxNVjA0″][/vc_column][/vc_row]