Ogrom emocji i wygrana w końcówce

26 lis 2023 | Mecze

Końcówka pierwszej rundy szczęśliwa dla KGHM Chrobrego. Głogowianie pokonali we własnej hali, po emocjonującym spotkaniu MMTS Kwidzyn. KGHM Chrobry kończy rundę na 3. miejscu ORLEN Superligi. MVP spotkania został zdobywca 7. bramek Paweł Paterek - otrzymał nagrodę od Oficjalnego Sponsora ORLEN Superligi NamedSport Polska.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gospodarze. Głogowianie dość szybko i łatwo objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku. KGHM Chrobry był aktywniejszy w ataku, zdecydowanie lepiej budował akcje i łatwo zdobywał bramki. MMTS popełniał błędy w ofensywie, co kończyło się nie tylko stratą piłki, ale w konsekwencji bramki. Goście co prawda jeszcze przed przerwą zniwelowali wysokie prowadzenie gospodarzy, ale i tak na przerwę schodzili z 3. bramkową stratą.
Emocje zaczęły rosnąć po gwizdku na drugą część meczu. KGHM Chrobry nie przypominał już drużyny z przed kilkunastu minut. Ciężko przychodziło głogowianom budowanie ataku, mocno męczyli się z grającą wyraźnie lepiej obroną MMTS, a i w obronie nie grali tak dobrze, jak w pierwszej części meczu. Dobrze zagrane minuty drugiej części dodały kwidzynianom wiatru w żagle i w 40. minucie, po trzech bramkach z rzędu wyszli na prowadzenie. Głogowianie co prawda chwilę później odzyskali przewagę, ale była ona na tyle krucha, że wynik pozostawał cały czas otwarty. W 55. minucie rzucił Grzenkowicz i MMTS prowadził dwoma trafieniami. Zaczęło się robić gorąco, nerwy puszczały obu stronm pojedynku... Lepsi okazali się głogowianie, bo tylko oni rzucali bramki do ostatniego gwizdka, aby ostatecznie wygrać jednym trafieniem i zgranąć komplet punktów.

KGHM Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 27:26 (14:11)
KGHM Chrobry: Dereviankin, Stachera - Strelnikov, Wrona, Zieniewicz 2, Kosznik 2, Tilte 3, Orpik 3, Jamioł 2, Dadej 3, Matuszak, Otrezov, Styrcz 4, Paterek 7, Hajnos, Skiba 1
MMTS: Zakreta, Matlęga - Grzenkowicz 6, Łazarczyk, Kamyszek 3, Wawrzyniak 1, Kosmala 2, Malczak 1, Landzwojczak 2, Cherkashchenko 6, Jankowski 3, Lewczyk 2