Odpadamy z Pucharu Polski

12 sty 2019 |

No i stało się tak, że odpadliśmy w 1/16 PP z pierwszoligowym MKS Wieluń. Zaprezentowaliśmy się przeciętnie, czyli niestety słabo, bo na boisku nie było widać, że rywalizują ze sobą zespoły z innej klasy rozgrywkowej.

Mecz był wyrównany przez całe 60 minut gry. Postaciami zasługującymi na słowa pochwały w swoich zespołach byli – Michał Kapela, który szczególnie w pierwszej części meczu bronił jak z nut i Mikołaj Krekora w zespole gospodarzy, który z kolei świetnie zagrał końcówkę meczu, broniąc karne i dobitki naszych zawodników.
W pierwszej części meczu bramki traciliśmy przede wszystkim z kontrataków, których było kilkanaście i z rzutów karnych. Jeśli wychodziliśmy na prowadzenie to 1-2 bramkami i marnym pocieszeniem jest to, że MKS też w tym spotkaniu nie prowadził więcej, jak 2. trafieniami.
W drugiej połowie atmosfera gęstniała z każdą minutą. Gospodarze, którzy poczuli szansę na historyczne zwycięstwo nie odpuszczali. Niestety ręce trzęsły się zawodnikom Chrobrego… kilka nie trafionych karnych, złe decyzje przy rzutach z gry i pożegnaliśmy się z rozgrywkami PGNiG Pucharu Polski.

MKS Wieluń – KS SPR Chrobry Głogów 25:24 (13:14)
Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak 4, Warmijak, Sadowski 3, Klinger, Babicz 4, Tylutki, Orpik 4, Bartczak 5, Czapla, Kubała 1, Bekisz 2, Makowiejew, Rydz 1

Stellis logo Stellis logo Stellis logo