Nasi na Lajkonik Cup

5 kwi 2018 |

Zespoły młodzików oraz dzieci i chłopców pojechały na ogólnopolski turniej do Krakowa.

 

W ten weekend (6-8.04) w Krakowie odbędzie się tradycyjny turniej Lajkonik Cup. Udział w nim wezmą drugi zespół młodzika prowadzony przez trenera Krzysztofa Gdakowicza i dzieci/chłopców pod wodzą Tomasza Zierałko.

 

Przeciwnicy w grupie z rocznika 2005 trenera Tomasza Zierałko to Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Dziewiątka II Legnica, Szkoła Podstawowa nr 101 w Krakowie i Pogoń Zabrze. A rocznik 2004 zagra z Płocką Akademią Piłki Ręcznej, KU AZS UMCS Lublin, Salaspilis Sport Skola z Łotwy.

 

Pierwszy turniej piłki ręcznej, który zainaugurował ponad 38-letnią tradycję odbył się w kwietniu 1981 roku i uczestniczyło w nim 6 zespołów dziewcząt. Organizatorami byli MKS Kraków i MOS Nowa Huta. Turniej sukcesywnie się powiększał. Rozpoczynał się od meczów na boiskach asfaltowych, a teraz rozgrywany jest w ośmiu halach. W 2009 r. padł rekord w liczbie uczestników – udział wzięło blisko 1500 dzieci i młodzieży. A wysoka frekwencja utrzymuje się od lat. Do Krajowa zjeżdżają młodzi szczypiorniści z całej Europy.