Nasi juniorzy młodsi w Szkołach Mistrzostwa Sportowego w Kielcach oraz Kwidzynie!

12 lip 2019 |

Sześciu juniorów młodszych KS SPR Chrobrego Głogów swoją sportową karierę będzie kontynuowało w Szkołach Mistrzostwa Sportowego. Trzech z nich trafi do Kielc, pozostali do Kwidzyna.

Kielce? Tam Vive co roku gra o najwyższe cele w Europie. Nic więc dziwnego, że każdy młody szczypiornista chce się tam znaleźć. To udało się Marcelowi Jastrzębskiemu, Mateuszowi Wiatrzykowi oraz Filipowi Michałowiczowi. Do Kwidzyna zaś wyjadą Szymon Matela, Michał Słupski wraz z Szymonem Miszczykiem. To ich ogromny sukces. Niektórym z nich udało się znaleźć chwilkę, by odwiedzić nas przy ul. Wita Stwosza.

– Marzyłem, aby zagrać w Kielcach, bo będę teraz pod okiem największych gwiazd piłki ręcznej w Polsce – cieszy się Filip Michałowicz.

Marcel Jastrzębski opowiada, że czas na aklimatyzację w nowym miejscu nadejdzie w połowie sierpnia. Wtedy rozjadą się, by zacząć przygotowania.

– Myślę, że do Głogowa będę wracał, jak najczęściej. Na pewno będę śledził poczynania Chrobrego – zapewnia.

Ich trenerem oraz autorem sukcesów jest Krzysztof Gdakowicz. – Bardzo się cieszę z sukcesu chłopaków i gratuluję im przyjęcia do wymarzonych szkół – cieszy się. Powodzenia!
Mateusz Komperda/KS SPR Chrobry Głogów S.A.