Nasi chłopcy nagrodzeni przez prezydenta za świetne wyniki na parkiecie

13 cze 2019 |

W miejskim Ratuszu odbyło się spotkanie grupy chłopców KS SPR Chrobrego Głogów z prezydentem miasta Rafaelem Rokaszewiczem. W zakończonym sezonie zdobyli brązowe medale w lidze wojewódzkiej.

– Fajnie, że udało się coś osiągnąć. Ponad to, że zajęliśmy zespołowo trzecie miejsce w województwie, to jeszcze dwóch z nas znalazło się w dziesiątce klasyfikacji strzelców ligi – cieszy się Maciej Kula (12 l.).

Trener Dorota Wasiak podkreśla, że dla tych młodych zawodników, to ogromny sukces, choć trzeba wierzyć, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej. – Na pewno to doświadczenie zaprocentuje. Przed nami nowy sezon i kolejne nadzieje – zapowiada.

Prezydent Rafael Rokaszewicz wręczył zawodnikom drobne upominki. – Jak poćwiczycie, a macie dobre oko trenerskie, to sukcesy przyjdą. Życzę wam wytrwałości i konsekwencji w działaniu – nie przejmujcie się drobnymi potknięciami – gratulował. W drużynie chłopców jest 27 zawodników. Zainteresowanie piłką ręczną w mieście, ale i na wsiach jest coraz większe – to efekt chociażby turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej, w którym udział biorą również szkoły spoza miasta.
Mateusz Komperda

Galeria zdjęć: TUTAJ