MMTS zwycięża na koniec rundy

30 mar 2024 | Mecze

Przedświątecznie lepsi gospodarze. W Kwidzynie MMTS pokonał KGHM Chrobrego 30:25.

Takiego rozpoczęcia meczu Chrobry nie miał dawno. Jamioł-Grabowski-Zieniewicz-Jamioł i po 4. minutach gry było 0:4. Chrobry długo prowadził, kontrolując przebieg spotkania i dopiero pod koniec pierwszej połowy gra się wyrównała. - Staraliśmy się dać zagrać prawie wszystkim zawodnikom – mówi 2. trener Paweł Wita. - Mecz do 55 minuty był bardzo wyrównany. Kilka złych decyzji w ostatnich 5 minutach szczególnie w ataku spowodowały, że skończył się różniącą 5. bramek na korzyść gospodarzy.

Jadąc do Kwidzyna mieliśmy już zapewnione 4. miejsce po sezonie zasadniczym. Powtórzyliśmy wynik z poprzedniego sezonu – zajmując 4. miejsce, przy czym w poprzednim zdobyliśmy 46 pkt., a w trwającym 51! A więc można powiedzieć, że w tym sezonie zasadniczym graliśmy jeszcze lepiej - wygraliśmy więcej meczów.
Przed nami bardzo ważne dwa tygodnie w ciągu których zagramy z Aztoami-Puławy w pierwszej fazie play-off.

MMTS Kwidzyn – KGHM Chrobry Głogów 30:25 (13:14)
MMTS: Grzenkowicz 2, Kamyszek 7, Potoczny 4, Malczak 3, Landzwojczak 2,Zakreta 2, Cherkashchenko 5, Jankowski 5
KGHM Chrobry: Dereviankin – Grabowski 8, Wrona, Zieniewicz 4, Kosznik 2, Orpik 3, Jamioł 4, Dadej 2, Matuszak, Otrezov, Styrcz 1, Paterek, Hajnos, Skiba