Mistrz za mocny

27 kwi 2024 | Mecze

W drugim meczu półfinałowym Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego i zapewniła sobie awans do finału. My powalczymy o medal brązowy ze zwycięzcą pary Wisła-Górnik.

Nie byliśmy faworytem półfinałowych meczów z Industrią Kielce. Oczywiście, że liczyliśmy na sensację, bo przecież zawsze trzeba walczyć i wierzyć w sukces. Niestety nie tym razem... Po całkiem dobrym występie głogowian w meczu we własnej hali, mecz w Kielcach zagraliśmy już mocno w kratkę. Gospodarze szybko wyszli na 3-bramkowe prowadzenie, ale równie szybko Chrobry wyrównał, a nawet miał możliwość objęcia prowadzenia. Końcówka pierwszej części meczu to dominacja gospodarzy i 7 trafień w ostatnich sześciu minutach gry, bez żadnej bramki Chrobrego.
Po przerwie również wyraźnie lepsi byli gospodarze, choć mieliśmy swoje „pięć minut” w których Chrobry dominował w kieleckiej Hali Legionów – 6 bramek KGHM Chrobrego i 1 Industrii. Kielczanie poukładali grę i już do końca spotkania ich przewaga była bardzo wyraźna.

Industria Kielce – KGHM Chrobry Głogów 34:22 (17:8)
Industria: Wałąch, Mestric – Wiaderny 2, Kounkoud 1, Tournat 6, Karacic 2, Moryto 4, Thrastarson 5, Surgiel 3, Paczkowski 2, Karalek 4, Nahi 5
KGHM Chrobry: Dereviankin – Grabowski 2, Wrona, Zieniewicz, Kosznik 1, Orpik 5, Jamioł 2, Dadek 7, Matuszak 2, Styrcz 1, Paterek 2, Hajnos, Skiba