Medal jeszcze nie teraz

25 maj 2024 | Mecze

Wracamy na tarczy. W drugim meczu o brąz lepszy Górnik, który rywalizację kończy dwoma wygranymi, brązowym medalem ORLEN Superligi w sezonie 2023/2024. Zabrzanom za rywalizację dziękujemy i gratulujemy medalu!

My ten mecz przegraliśmy niestety już na jego początku. Grając z tak mocnym przeciwnikiem nie można pozwolić rzucić sobie 7 bramek i ani razu nie umieścić piłki w bramce przeciwnika. Chrobry pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył dopiero w 14 minucie! Ze skrzydła trafił Grabowski i było 7:1. Taki początek meczu ogromnie skomplikował nam możliwość wyrównania rywalizacji. Tym bardziej, że tak dobry start meczu mocno podkręcił gospodarzy, którzy po prostu złapali wiatr w żagle. Co prawda później spotkanie wyrównało się, ale o wyrównaniu wyniku w starciu z tak klasowym zespołem, jak Górnik mowy być nie mogło. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:8.

W drugiej połowie podgoniliśmy stratę do gospodarzy, ale to Górnik w dalszym ciągu kontrolował przebieg meczu. Zabrzanie trzymali Chrobrego na bezpieczną 5-6 bramkową przewagę i mimo tego, iż głogowianie tą drugą część meczu wygrali (16:19) to ostatecznie triumfował Górnik.

Górnik Zabrze – KGHM Chrobry Głogów 33:27 (17:8)

Przegrana rywalizacji o medal z pewnością boli. Na pewno marzyliśmy o drugim krążku w historii klubu i z pewnością wielu z nas widziało medale na szyjach zawodników i sztabu. Chrobry buduje drużynę, ale w sporcie nic nie dzieje się szybko. Rok temu świętowaliśmy czwarte miejsce i czwarte miejsce świętujemy dzisiaj! Graliśmy w EHF European League, świetnie przeszliśmy przez rundę zasadniczą, ograliśmy Azoty w walce o możliwość gry o medal. Mamy dobry team i sukcesy, te większe niż czwarte miejsce, przyjdą! Potrzeba trochę cierpliwości i będziemy cieszyć się z medalu.