Koniec turnieju. Juniorzy przegrali, ale przed nimi kolejna runda

2 lut 2020 |

Młodzi szczypiorniści KS SPR Chrobrego Głogów zakończyli rywalizację w turnieju finałowym 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów meczem z SKS Kusy Kraków. Była to zacięta walka – zresztą, jak w pozostałych dwóch spotkaniach – ale tym razem niestety przegrana. Skromnie, bo jedną bramką 23:24.

– O wyniku zadecydowała nasza słabsza skuteczność w ataku pozycyjnym. Przegrywaliśmy 100 procentowe sytuacje z bramkarzem gości. W sumie było ich aż osiem, także wykorzystując połowę z nich, to wynik spotkania byłby na nasza korzyść. Niestety zabrakło chłodnej głowy – mówił po tym meczu trener.

Głogowianie i tak już wcześniej zapewnili sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw. Znaleźli się w gronie 16 zespołów w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że są rocznikowo młodszym zespołem od pozostałych, to spory sukces. Ale liczą na więcej!

KS SPR Chrobry Głogów-KS Kusy Kraków 23:24 (11:10)
Chrobry: Czekaj 5, Krzywicki 4, Michałowicz 3, Serdeń 3, Słupski 3, Wiatrzyk 2, Dąbrowski 1, Lasota 1, Skawiński 1, Dobrzański, Jastrzębski, Matela, Szczeblewski, Szudzichowski, Trojanowski, Klupś.