Juniorzy polegli, młodzicy gromili

16 paź 2017 |

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie młodzieżowe zespoły KS SPR Chrobrego Głogów w miniony weekend (14-16.10.).

O pechu mogą mówić juniorzy młodsi, którzy przegrali swoje mecze solidarnie…dwoma bramkami. W sobotę (14.10.) na parkiet hali przy ul. Wita Stwosza najpierw wybiegli podopieczni Doroty Wasiak – grali z LKPR Moto-Jelcz Oława. To był wyrównany mecz, wynik oscylował wokół remisu. W końcówce szalę na swoją stronę przechylili jednak przyjezdni i zwyciężyli 27:29.

Zachowali więcej zimnej głowy. Poza tym graliśmy za nerwowo, nie byliśmy skuteczni. Zawodziliśmy zwłaszcza w ataku pozycyjnym – ocenia trener Wasiak.

Tuż po nich pojawił się drugi zespół, na którego czekał MKS MOS I Wrocław. Niestety i tego pojedynku nie udało się wygrać. Ostatecznie po zaciętej drugiej połowie przegrali 20:22.

– Cały czas płacimy frycowe. Jesteśmy rocznikiem młodszym. Nie patrzymy jednak na to. W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Jestem zadowolony z gry w obronie, zaangażowania i chęci – podsumowuje trener Wojciech Łuczyk.

Nie udało się u siebie, udało na wyjeździe młodzikom trenujących pod okiem Krzysztofa Gdakowicza, którzy pokonali wysoko ŚKPR II Świdnica 15:36. Co ciekawe to nie jedyna dobra wiadomość z tej drużyny – Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej we Wrocławiu powołał kadrę wojewódzką na konsultacje w Sobótce, które odbędą się 27-29 października. Na 21 powołanych aż 10 to wychowankowie KS SPR Chrobry Głogów.

Juniorzy młodsi

KS SPR Chrobry I Głogów-LKPR Moto-Jelcz Oława 27:29 (10:12)

KS SPR: Mazurek 3, Dorożyński, Kupczyński 4, Skawiński 6, Burda, Kosicki, Jęczmień, Goździk, Putel, Tomczyk 2, Jankowski, Milewicz 7, Turkiewicz 5.

Trener: Dorota Wasiak.

KS SPR Chrobry II Głogów-MKS MOS I Wrocław 20:22 (10:11)

KS SPR: Klupś, Dąbrowski, Szudzichowski 1, Krzywicki 3, Lasota 3, Zimny 4, Trojanowski 6, Serdeń 2, Marek, Zaleśny, Dobrzański, Marciniak 1, Węglewski, Poloczek, Wojczak, Moraczewski.

Trener: Wojciech Łuczyk.

Młodzicy

ŚKPR II Świdnica-KS SPR Chrobry II Głogów 15:36 (8:14)

KS SPR: Janiewicz, Darowski 7, Danielak 3, Słupski 2, Poniedziałek 1, Kolasa 4, Szczeblewski 4, Jastrzębski, Krukowski 1, Nawrocki 2, Wiatrzyk 3, Smuk, Chruściel, Szymankiewicz 6, Lisiecki 1, Błaszak.

Trener:Krzysztof Gdakowicz.