Gwardia jednak lepsza

8 paź 2022 | Mecze

Nie zdobywamy punktów w Opolu. Szkoda, tym razem w drugie połowie meczu Chrobry nie wystrzelił. Zmarnowaliśmy kilka szans w końcówce spotkania, tradycyjnie przeszkadzał Malcher i to gospodarze rzucając dwie bramki więcej, wygrywają. MVP meczu został bramkarz gospodarzy Adam Malcher, który otrzymał nagrodę od NamedSport – Oficjalnego Partnera PGNiG Superligi.

Oba zespoły potrzebowały kilku dobrych minut, aby rzucić więcej niż kilka bramek. Mecz otworzył Skiba, który i później kilka razy celnie wykorzystał podania od kolegów. Głogowianie prowadzili nawet 3:5, ale nie poszli za ciosem. To, można powiedzieć, zemściło się pod koniec pierwszej części meczu, którą gwardziści wyraźnie zdominowali, schodząc do szatni z 3. bramkową przewagą.

Gospodarze lepiej także zaczęli drygą odsłonę spotkania, podwyższając prowadzenie o kolejne bramki. Gwardia grała pewniej i skuteczniej, wychodząc nawet na 7. bramkowe prowadzenie. W Chrobrym ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Otrezov, który w całym spotkaniu trafił 6 razy. Goniliśmy wynik i w ostatnich minutach meczu mieliśmy kilka szans na trafienie kontaktowe, jednak w bramce Gwardii dobrą robotę robił Malcher. Niestety nie starczyło już czasu i po serii 3. zwycięstw musimy przełknąć gorycz porażki.

Na naszym FB materiał z konferencji prasowej po meczu.

KPR Gwardia Opole – Chrobry Głogów 25:23 (13:10)
Gwardia: 
Malcher, Lellek – Sosna 3, Fabianowicz 1, Wojdan 3, Koc, Hryniewicz, Stempin, Jankowski 3, Widomski 3, Kawka 3, Morawski 1, Scisłowicz 1, Kucharzyk, Monczka 2, Chychykalo 5
Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski, Zdobylak 3, Warmijak, Kosznik 1, Tilte, Orpik 1, Jamioł 3, Dadej 2, Matuszak 2, Otrezov 6, Styrcz, Wiatrzyk, Paterek 1, Skiba 3