Filip Michałowicz ze złotem i indywidualnym wyróżnieniem!

25 sie 2021 |

Filip Michałowicz wrócił z mistrzostw Europy do lat 19 dywizji B ze złotym medalem – został też wybrany do najlepszej siódemki mistrzostw. To wielki sukces utalentowanego głogowianina, który jest wychowankiem KS SPR Chrobrego Głogów, ale obecnie uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach.

Leworęczny skrzydłowy rzucił na tych mistrzostwach 6 bramek. Zagrał niemal we wszystkich meczach – zabrakło go w finale. – Dostałem gorączki, byłem osłabiony i sam podjąłem taką decyzję. Konsultowałem to ze sztabem szkoleniowym. Oczywiście nie miałem koronawirusa – wszystkie testy były negatywne – mówi nam. Reprezentacja wygrała ten najważniejszy mecz a on dostał złoty medal. Radość była wielka. – Spełnienie marzeń, coś wspaniałego. Awansowaliśmy do dywizji A i zagramy w przyszłym roku w gronie najlepszych 16 drużyn w Europie – cieszy się.

Co dalej? Odpoczywa, ma kilka dni wolnego. Ten wolny czas spędza w rodzinnym Głogowie, ale za chwilę wróci do Kielc. Przed nim kluczowy sezon, egzamin maturalny. Życzymy powodzenia.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry