Fatalna skuteczność przyczyną porażki

10 maj 2017 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Wybrzeże próbowało w tym sezonie dwa razy ograć Chrobrego, udało się dopiero przy trzecim pojedynku obu zespołów. Mecz Chrobry – Wybrzeże zainaugurował rozgrywki w Grupie Select, o Puchar PGNiG Superligi.

Faworytem meczu byli gospodarze… może nie zdecydowanym, ale na pewno w Głogowie nikt nie przypuszczał, że po 60. minutach gry tablica wyników pokazywać będzie więcej bramek po stronie gości. Od początku mecz wyglądał tak, jakby to Wybrzeże było bardziej zmotywowane do walki – pierwsze 10 minut spotkania to niezbyt ładny handball. Błędy mnożyły się po obu stronach, ale bardziej skuteczniejsi byli goście. Chrobry trafił zaledwie raz – autorem bramki był Tylutki (2′), dla gdańszczan rzucali Abram, Podobas i z karnego Rogulski. Brak skuteczności wyraźnie flustrował ekipę Chrobrego, i chyba jeszcze zgromadzoną publiczność, która na kolejne trafienie głogowian musiał czekać do 14. minuty.
Po kwadransie mecz się wyrównał. Chrobry gonił wynik, Wybrzeże próbowało uciekać i zapewnić sobie kilka bramek przewagi przed gwizdkiem na przerwę.

W szatni Chrobrego musiało paść sporo ostrych i chyba niemiłych słów, bo drugą połowę gospodarze rozpoczęli z impetem. Po 4. bramkach z rzędu Chrobry wyszedł na 2. bramkowe prowadzenie. Trenerzy Wybrzeża szybko wzięli czas i okazało się, że poskutkowało. Goście rzucili trzy bramki, a później trafiali już zdecydowanie częściej niż my. WYbrzeże wygrało zasłużenie i nieco zbliżyło się do finałowego meczu o Puchar PGNiG Superligi, który zostanie rozegrany 25 maja. – Nie możemy tak grać. Nie mam słów, które by usprawiedliwiły naszą postawę, jedynie możemy przeprosić kibiców, że u siebie – na to wygląda ostatni mecz, przegrywamy – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Rafał Stachera, bramkarz Chrobrego.

KS SPR Chrobry Głogów – Wybrzeże Gdańsk 24:27 (10:11)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 1, Pawłowski 2, Płócienniczak 5, Świtała 2, Sadowski 6, Sićko 1, Babicz 2, Gujski 2, Tylutki 3, Sobut, Kubała, Rydz
Wybrzeże: Chmielińśki, Pieńczewski – Oliveira 4, Podobas 3, Sulej 4, Rogulski 5, Prymlewicz 3, Kondratiuk 2, Wróbel, Abram 6[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://youtu.be/pik7rb7-QbM”][/vc_column][/vc_row]