Dzieci trenowały z zawodnikami Superligi

25 maj 2021 |

Młodzi adepci szczypiorniaka mieli okazję trenować z zawodnikami PGNiG Superligi – wczoraj (24.05.) w hali im. Ryszarda Matuszaka w ramach propagowania piłki ręcznej na Dolnym Śląsku (Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej)​ odbył się „Trening z mistrzem”, w którym udział wzięli Bartosz Warmijak oraz Michał Kapela, czyli dwaj etatowi zawodnicy KS SPR Chrobrego. Było trochę zabawy, trochę doskonalenia techniki. Nie zabrakło cennych wskazówek. Dzieci były zachwycone.

Patryk Długosz (11 l.) w piłkę ręczną gra od trzech lat. Chętnie wybiera się z rodzicami na trybuny, by z ich wysokości podziwiać szczypiornistów Chrobrego. Kibicuje, bo jest fanem naszej drużyny. – Moim idolem jest Rafał Stachera – nie ukrywa. Wie, że przed nim daleka droga. Chciałby by być najlepszym. – Najważniejsze jest to, aby trenować, wtedy stajesz się mistrzem. Cieszę się, że tutaj jestem – dodawał chłopak.

Także Wojciech Łuczyk – obecnie trener grup młodzieżowych Chrobrego, wcześniej zawodnik głogowskiego klubu – uważa, że takie wspólne zajęcia to dobry pomysł. – Młodzi chłopcy, jak się tylko dowiedzieli, że będzie możliwość wspólnego treningu z zawodnikami Superligi, byli szczęśliwi. Nie mogli się tego doczekać. Oczywiście to również dla nich możliwość trenowania na głównej arenie – podkreślał doświadczony trener.

Dla przykładu Michał Kapela, to ten, który w Chrobrym trenował od dziecka – jest wychowankiem Chrobrego. – I wtedy nie było takich przyjemności jak trening z zawodnikami pierwszego składu. Żałuję tego. Mam nadzieję, że dzięki temu ci chłopcy tylko zyskają – zaznaczał bramkarz. Wkrótce kolejny wspólny trening. Do tego właśnie zachęca Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej. GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry