Działamy szybko!

28 lip 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Są już efekty porozumienia pomiędzy KS SPR Chrobry Głogów i Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Sportowy kontrakt z zielonogórskim zespołem podpisał 19-letni Hubert Kuliński. Wychowanek Chrobrego wzmocni drużynę AZS, a jednocześnie rozpocznie studia na kierunku Wychowania Fizycznego. Hubert gra na środku rozegrania, karierę zaczynał w Głogowie, później grał w Zagłębiu Lubin i jak mocno podkreśla… – Moim celem za kilka lat jest gra w pierwszej drużynie Chrobrego. Możliwość gry i studiowania w Zielonej Górze to super sprawa – dodaje zawodnik.
Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest także Władysław Leśniak z Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Z Chrobrym współpracujemy od około 30 lat, przez zielonogórską uczelnię i zespół przewinęło się ponad 10. zawodników z Głogowa – mówi. – Jeśli chodzi o porozumienie, to będzie ono korzystne dla obu stron. Zawodnicy muszą myśleć o swojej przyszłości i mieć wyższe wykształcenie, a dla Uniwersytetu to prestiż, że będą na nim studiować zawodnicy z Superligi piłki ręcznej – podkreśla W. Leśniak.
Od października studia na UZ rozpocznie też czterech zawodników Chrobrego – Rafał Biegaj, Kacper Pawłowski, Mateusz Rydz i Szymon Sićko.
Hubert Kuliński rozpocznie przygotowania z drużyną AZSu 18 sierpnia.
Panowie – trzymamy kciuki!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]