Co za mecz w Zabrzu!

7 maj 2023 | Mecze

Od siedmiu serii Chrobrego zatrzymał tylko Mistrz Polski. Dzisiaj nie udało się to Górnikowi Zabrze i Chrobry dopisuje sobie 3 punkty. A to oznacza jedno… w czwartek, 18 maja głogowianie zagrają mecz o 4. miejsce w PGNiG Superlidze!

Kibicom Chrobrego mecz w Zabrzu z pewnością się podobał. Tylko przez kilka pierwszych minut drużyny grały bramka za bramkę, a tym samym wynik utrzymywał się w okolicach remisu. Później na parkiecie zabrzańskiej hali rządził Chrobry. Głogowianie brylowali w ataku, dość łatwo zdobywali kolejne bramki i co najważniejsze mocno grali w obronie. Dobra defensywa Chrobrego i świetne interwencje Stachery sprawiały, że nasza przewaga rosła… właściwie z każdą akcją. Najczęściej na listę strzelców wpisywali się Paterek i Grabowski, ale to praca całej drużyny pchała głogowian do wygranej. Zwycięstwo Chrobrego nie było zagrożone już do ostatniego gwizdka, choć w drugiej części meczu górnicy jeszcze próbowali odwrócić losy meczu. Udało się im dojść głogowian na pięć trafień, ale to było wszystko, na co Chrobry pozwolił.
MVP meczu został Paweł Paterek!

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 27:33 (10:19)
Górnik: Kazimier, Wyszomirski 1 – Molski, Tokuda 2, Łyżwa 6, Bachko 2, Artemenko 4, Mauer 5, Dudkowski, Kaczor, Ivanović, Wąsowski, Ilchenko 3, Rutkowski, Przytuła 4
Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 6, Kosznik 4, Tilte 2, Orpik 3, Jamioł 4, Dadej 4, Otrezov, Styrcz, Wiatrzyk, Paterek 8, Skiba 2

Cieszymy się ze zwycięstwa w Zabrzu, ale już myślimy o meczu z Grupą Azoty Tarnów. W czwartek, 18 maja o godz. 19:00 zagramy mecz kończący sezon, mecz o 4. miejsce w PGNiG Superlidze. Szykujcie się więc na to spotkanie – wspólnie zagrajmy o zwycięstwo!!!