CHROBRY WYRAŹNIE LEPSZY

30 sty 2019 |

Po tym spotkaniu można napisać tak… w meczach rozegranych w okresie przygotowawczym Chrobry nie odkrył wszystkich kart! Forma głogowian przyszła dokładnie wtedy, kiedy miała przyjść i w meczu z MMTS Kwidzyn to było widać. Gospodarze wygrali ten pojedynek zdecydowanie.

Faworytem byli goście, choć jeszcze przed meczem Stanisław Makowiejew zarzekał się, że nastawienie w zespole jest bojowe, że wspólnie z kolegami wiedzą, jaka jest stawka pojedynku. Jak mówili, tak zrobili… Gospodarze zaskoczyli MMTS mocną obroną. I choć na pomeczowej konferencji prasowej trener Strząbała mówił, że mieli rozpracowane wszystkie warianty obrony Chrobrego, to goście musieli wymienić sporo podań, aby wypracować dobrą pozycję rzutową. A głogowianie nie tylko dobrze bronili, ale i ciekawie grali w ataku. Prym wiedli Makowiejew i Babicz. Bombardowali bramkę, trzeba przyznać dobrze spisującego się Dudka, na zmianę i w pierwszych 30. minutach zdobyli razem 9 z 13. bramek dla Chrobrego. Stanisław pod koniec pierwszej części meczu, przy swoim kolejnym rzucie, doznał kontuzji dłoni. Wyglądało to nie najlepiej, ale badanie w szpitalu wykazało jedynie stłuczenie.

Dwubramkowe prowadzenie Chrobrego do przerwy oczywiście niczego nie przesądzało. Tym bardziej, że głogowianie stracili jednego ze swoich liderów. Makowiejewa na środku rozegrania zastąpił Rydz. I w grze Chrobrego nic się nie zmieniło. Gospodarze grali z pełną koncentracją, wielkim zaangażowaniem i co ważne niezwykle skutecznie. MMTS nie miał tego dnia zbyt wielu atutów, które mogłyby odmienić losy meczu. Świetna postawa Pereta – 6 trafień i skuteczność Potocznego – 5 bramek, to było zdecydowanie za mało. A wspomniany wcześniej Rydz dobrze rozdawał piłki – świetnie rozumieli się z Orpikiem, rzucał bramki – 3 trafienia. Pomogli skrzydłowi – Bartczak oraz Bekisz i Chrobry mógł cieszyć się z w pełni zasłużonego zwycięstwa.

KS SPR Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 27:21 (13:11)
Chrobry: Kapela, Stachera – Warmijak, Sadowski 1, Klinger 1, Babicz 7, Tylutki 1, Biegaj, Orpik 4, Bartczak 3, Bekisz 2, Makowiejew 5, Rydz 3
MMTS: Dudek, Makowski – Orzechowski 3, Kryński 1, Krieger 3, Peret 6, Janiszewski, Adamski 2, Rosiak, Nogowski, Ossowski 1, Potoczny 5, Landzwojczak

foto: Artur Starczewski