Chrobry traci punkty

28 lis 2021 |

Ten mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły zostawiły na parkiecie dużo serca, ale ostatecznie to goście zabrali trzy punkty do domu. MVP meczu został Jan Stolarski, zdobywca 9 bramek. Rozgrywający Piotrkowianina otrzymał nagrodę od NamedSport.

Cała pierwsza połowa była na bardzo wyrównana. Oba zespoły zdobywały bramkę za bramką. Było dużo walki. Posypało się też sporo dwuminutowych wykluczeń. W 15′ minucie Anton Otrezov dostał podwójną karę dwóch minut, co oznaczało czerwoną kartkę – z gradacji kar. W drużynie Chrobrego znakomicie spisywał się Paweł Paterek, który zdobył aż 9 bramek! Pod koniec tej części spotkania gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

Druga połowa meczu była równie emocjonująca. Piotrkowianin wyraźnie poprawił swoją obronę, a Chrobremu brakowało pomysłu na grę w ataku i szybko stracił prowadzenie. Aż osiem dwuminutowych kar podyktowali w tej części spotkania sędziowie. Końcówka meczu należała do gości – w 46′ minucie prowadzili już trzema bramkami. Co prawda głogowianie walczyli o odrobienie start, jednak ostatecznie to piotrkowianie dopisali na swoje konto kolejne 3. punkty.

Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:33 (19:17)
Chrobry: Stachera, Dereviankin, – Zdobylak 5, Klinger 3, Przysiek 2, Orpik 3, Jamioł 2, Krzysztofik, Matuszak 3, Otrezov, Styrcz 3, Włoskiewicz, Paterek 9, Skiba 2
Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot – Wawrzyniak, Jędraszczyk 4, Stolarski 9, Babicz 4, Szopa 3, Swat 7, Surosz, Pożarek, Mosiołek 2, Pacześny 4

foto: Artur Starczewski

Zapraszamy do obejrzenia pomeczowej konferencji prasowej >