CHROBRY RZĄDZIŁ W MIELCU

17 paź 2018 |

Pewnie, zdecydowanie i w dobrym stylu Chrobry wygrał mecz 6. kolejki PGNiG Superligi w Mielcu. Na to spotkanie jechaliśmy z dużymi obawami, bo przecież przez dwa sezony z rzędu dostawaliśmy w mieleckiej hali niezły łomot. Dzisiaj odczarowaliśmy tutejszą halę i zdobyliśmy niezwykle ważne punkty. To też cenna wygrana przed niedzielnym derby!

Mecz zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Grając pewnie w ataku, mocno w obronie przez 7 minut rzuciliśmy 5 bramek, pozwalając gospodarzom na jedno trafienie. Chrobry był w gazie. Trener Sondej musiał wziąć czas i okazało się, że była to słuszna decyzja coacha gospodarzy. Czeczeńcy przez kolejne minuty trafili 3 razy i zmniejszyli stratę do 2 bramek. Gra się wyrównała i z każdą minutą mecz nabierał rumieńców. Po 30. minutach był remis, co niewątpliwie zapowiadało ciekawą drugą część spotkania.
Chrobry przejął inicjatywę od gwizdka rozpoczynającego drugą odsłonę. Nabraliśmy pewności siebie i choć może nie wszystko wychodziło doskonale, to nasza gra mogła cieszyć. Bramkę zamurował Stachera, nasza obrona nie pozwalała na zbyt wiele gospodarzom i z każdą minutą budowaliśmy przewagę. Wystarczy napisać, że przez 25 minut Stal rzuciła zaledwie 6 bramek! W naszym zespole najskuteczniej zagrali – Krzysztofik, wychowanek Stali, rzucając 8 bramek, nieźle spisał się również Bartczak, mając stu procentową skuteczność w karnych.
Dziękujemy naszym najwierniejszym KIBICOM za doping i wsparcie w mieleckiej hali!

SPR Stal Mielec – KS SPR Chrobry Głogów 24:30 (15:15)
Stal: Wiśniewski, Lipka – Cuzić, Ćwięka 2, Kowalczyk 11, Miedziński, Mochocki, Rutkowski 1, Sarajlić 3, Wypych, Krupa 3, Skuciński, Wilk 1, Grzegorek 1, Krępa 2
Chrobry: Stachera (15/37 – 41 proc.), Kapela – Babicz 1, Klinger 2, Makowiejew 3, Rydz, Sadowski 3, Tylutki 1, Warmijak, Bartczak 7, Bekisz 1, Czapla 1, Kubała, Wawrzyniak 3, Krzysztofik 8, Orpik