Chrobry odpada z PP

16 lut 2022 |

Po bardzo zaciętym pojedynku z Piotrkowianinem Chrobry Głogów przegrał 1. bramką i co za tym idzie odpadł z dalszych rozgrywek PGNiG Pucharu Polski.

Ten mecz to były dwie całkowicie różne połowy. Choć można powiedzieć, że całe spotkanie było dosyć wyrównane, to jednak w pierwszej połowie na parkiecie dominował Chrobry. Gospodarze nie pozwolili Piotrkowianinowi ani razu wyjść na prowadzenie w pierwszych 30′ minutach i na przerwę schodziliśmy do szatni prowadząc 2. bramkami (18:16).

Druga połowa meczu była również bardzo emocjonująca, ale to Piotrkowianin dał popis świetnej gry, bardzo szybko odrabiając straty z pierwszej połowy. W 34′ minucie piotrkowianie wyszli na prowadzenie i nie oddali go do już do końca spotkania. Końcówka meczu należała do Gości – w 48′ minucie prowadzili już 4. bramkami. Co prawda Chrobry walczyli o odrobienie start i pokazał piękną walkę w końcowych minutach, ale niestety zabrakło czasu i to drużyna z Piotrkowa będzie grać dalej w Pucharze Polski. Na wyróżnienie w drużynie Chrobrego z pewnością zasługuje Paweł Paterek, który rzucił w tym meczu aż 9. bramek.

Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:34 (18:16)
Chrobry: Stachera, Dereviankin, Klupś – Krzywicki 1, Grabowski 2, Zdobylak 3, Warmijak 1, Klinger 2, Kosznik 1, Orpik 2, Jamioł 4, Krzysztofik 3, Matuszak 3, Styrcz 1, Paterek 9, Skiba 1
Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot – Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 2, Doniecki, Sadowski, Stolarski 7, Babicz 2, Szopa 3, Swat 2, Surosz 7, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 5, Pacześny 3

Zobaczcie pomeczowe wypowiedzi trenerów obu drużyn >