Chrobry na Zepos Cup 2021

23 sie 2021 |

20-21 sierpnia zagraliśmy w czeskim Jicinie na turnieju ZEPOS CUP 2021. Organizatorem był klub HBC Ronal Jicin. Dwie wygrane i remis z gospodarzami dały nam 2. miejsce.

• piątek 20.08
MSK Povazska Bystrica – Chrobry Głogów 27:31 (14:13)
Chrobry: Stachera, Dereviankin, Klupś – Grabowski 3, Kosznik 3, Warmijak 3, Matuszak 5, Przysiek 2, Styrcz, Skiba 3, Otrezov 1, Orpik, Jamioł 4, Krzysztofik 3, Paterek 4
Chrobry pojechał do Czech bez 4. zawodników. Przez kontuzje do autobusu nie wsiedli Klinger, Zdobylak, Krzywicki i Włoskiewicz. Mecz z Povazską, z którą gramy w Jicinie rok w rok był mocno wyrównany. Chrobry z pewnością grał lepiej w obronie niż w ataku… Już w pierwszej części mogliśmy zapewnić sobie wysokie prowadzenie i spokojną grę. Zabrakło jednak skuteczności – dwa przestrzelone karne, zdarzało się nam też zbyt wiele prostych błędów. Przez większą część gry mecz oscylował wokół remisu z niewielką przewagą głogowian.
To czego Chrobry nie zrobił w pierwszej części gry naprawił w drugiej. W 48. minucie meczu prowadziliśmy 20:25. Chrobry prowadzenia nie oddał już do końca spotkania.

• sobota / 21.08
Chrobry Głogów – Lokomotice Prina 32:28 (15:12)
Mecz z niemieckim Lokomotice graliśmy o mocno nietypowej dla piłki ręcznej porze, bo o godz. 10:00. Od początku tempo spotkania było szybkie, a walka na boisku zacięta. Chrobry zaczął świetnie w obronie, w bramce rządził Stachera i drużyna z Priny pierwsze trafienie zaliczyła w 9. minucie. Chrobry budował przewagę – 6:2 w 13. minucie, choć przy większej skuteczności moglibyśmy mieć o kilka bramek więcej.
W drugiej połowie meczu walka była równie zacięta. Chrobry trzymał kilkubramkową przewagę i z biegiem czasu ją powiększał. Ostatecznie mogliśmy cieszyć się z wygranej, choć końcówka meczu pozostawiała wiele do życzenia.
Kolejny mecz zagramy o 16:15 z gospodarzami turnieju.
Chrobry: Stachera, Klupś, Dereviankin – Grabowski 2, Kosznik 4, Warmijak, Matuszak 3, Przysiek 6, Styrcz 2, Skiba 3, Otrezov 3, Orpik 1, Jamioł, Krzysztofik 2, Paterek 6

HBC Jicin – Chrobry Głogów 27:27 (11:13)
Mecz z gospodarzami był chyba najbardziej zaciętym spotkaniem turnieju, też dlatego, że był meczem o 1. miejsce. Dla HBC było to pierwsze granie tego dnia, Chrobry grał drugie spotkanie po kilkugodzinnej przerwie. Mimo to, to my od pierwszego gwizdka dyktowaliśmy warunki na boisku. Przewaga Chrobrego rosła systematycznie – wygrywaliśmy nawet 5. bramkami. Niestety niemoc w końcówce sprawiła, że na przerwę schodziliśmy z zaledwie 2. trafieniami na plusie.
Druga część meczu przyniosła jeszcze więcej emocji. Czesi w miarę szybko doprowadzili do wyrównania i obie drużyny grały bramka za bramkę. Chrobremu brakowało postawienia kropki nad „i” w ofensywie… Ostatecznie remisujemy i zajmujemy 2. miejsce w turnieju.
Chrobry: Stachera, Klupś, Dereviankin – Grabowski 1, Kosznik 3, Warmijak, Matuszak 4 , Przysiek 2 , Styrcz 3, Skiba 3, Otrezov 5, Orpik , Jamioł 1, Krzysztofik 3, Paterek 2
Anton Dereviankin zostaje najlepszym bramkarzem Zepos Cup 2021!

Więcej zdjęć na profilu facebookowym Chrobrego > https://www.facebook.com/chrobryhandball

Zobaczcie wideo z Jiczina…