Cenne punkty z Legionowa

11 gru 2023 | Mecze

Łatwo nie było, bo KGHM Chrobry męczył się w Legionowie, by ostatecznie wygrać i zgarnąć komplet punktów. Na ten mecz pojechaliśmy po meczowym maratonie spotkań w EHF Lidze Europy i ORLEN Superlidze. Pojechaliśmy zmęczeni, ale mimo to potrafiliśmy rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. MVP spotkania, po raz kolejny w ostatnim czasie, został Jędrzej Zieniewicz.

Dobrze weszliśmy w ten mecz i szybko objęliśmy prowadzenie. Po pięciu minutach gry było 2:4. Głogowianie lepiej prezentowali się w ataku, dobrze bronili i grali skutecznie. Potrafiliśmy trafić cztery razy z rzędu – dwa razy Zieniewicz, Kosznik i Styrcz. Po tych bramkach prowadziliśmy zdecydowanie. Gospodarze nie odpuszczali, ale Chrobry miał w bramce Dereviankina! Anton bronił na wysokiej, 39% skuteczności – obronił 15 rzutów. Ta świetna postawa Dereviankina miała ogromne znaczenie w drugiej części meczu, kiedy Chrobremu nie szło już tak dobrze.
A druga część meczu to masa błędów z naszej strony – w całym meczu mieliśmy 16 strat! To była woda na młyn legionowian i niestety bardzo często z naszych prezentów korzystali. Pod koniec spotkania nieco drżeliśmy o wynik, kiedy gospodarze zbliżyli się na 2 trafienia. Ale doświadczenie głogowian wzięło górę. Trafienie Styrcza i trzy petardy z rzędu Matuszaka dały nam wyraźną wygraną i ważne punkty! Wracamy do domu i szykujemy się na czwartkowe derby z MKS Zagłębiem Lubin.

KPR Zepter Legionowo – KGHM Chrobry Głogów 23:27 (11:14)
KPR Legionowo: Zacharski, Liljestrand, Brzeziński 2, Maksymczuk 1, Kostro, Klapka 2, Fąfara, Pawelec, Lewandowski 3, Adamczyk 5, Tylutki, Brinovec, Wołowiec 6, Chabior 1, Laskowski 2, Ciok 1
KGHM Chrobry Głogów:Dereviankin - Strelnikov, Zieniewicz 4, Kosznik 4, Tilte 1, Orpik 2, Jamioł 1, Dadej 1, Matuszak 7, Styrcz 4, Paterek 3, Skiba