27. Memoriał Ryszarda Matuszaka

6 sie 2021 |

 

Górnik Zabrze – Sandra SPA Pogoń Szczecin 25:19 (13:11)

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Górnik, była 3. minuta meczu. Ta część spotkania była bardzo wyrównana. W 17. minucie zabrzanie zdobyli co prawda trzybramkową przewagę, jednak Pogoń szybko odrobiła starty. 26. minuta to czerwona kartka dla Michała Adamuszka. Na przerwę zespoły schodziły do szatni przy wyniku 13:11 dla Górnika.

Druga połowa należała już zdecydowanie do Zabrzan. Już w pierwszych minutach udało im się zdobyć kilkubramkową przewagę, którą dowieźli do końca meczu.

Dla Górnika najwięcej bramek rzucili: Przytuła 5, Kaczor 4, Łyżwa 4, a w zespole Pogoni najwięcej punktowali: Gierak 4 i Starcević 3.

 

Chrobry Głogów – HBC Ronal Jicin 33:32 (16:12)

Początek pierwszej części meczu to wyrównana gra obu zespołów. I goście, i gospodarze kończyli swoje akcje zdobywając bramki. Jednak w ostatnich minutach Chrobry, dzięki dobrym interwencjom Rafała Stachery i szybkim kontrom, zdołał odskoczyć rywalom i na przerwę schodziliśmy prowadząc 16:12.

W drugiej połowie było zdecydowanie więcej emocji. Jicin szybko odrobił starty z pierwszej części spotkania, a gospodarze do samego końca nie mogli odzyskać prowadzenia. Dopiero w 59. minucie gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, a w ostatnich sekundach Jamioł rzucił bramkę, która dała Chrobremu zwycięstwo i grę w finale turnieju. Głogowianie zagrają z Górnikiem Zabrze.

Dla Chrobrego najwięcej bramek zdobyli: Zdobylak 8, Krzywicki 4, Skiba 4, Jamioł 4, Paterek 4, a w zespole z Jicina: Kovarik 6, Dolejsi 5, Krahulec 5, Kastner 4.

 

HBC Ronal Jicin – Sandra SPA Pogoń Szczecin 24:32 (14:15)

Drużyna z Jicina mocno weszła w mecz zdobywając w pierwszych dwóch minutach aż 3 bramki. Do 20. minuty dominowali w meczu, nie dając szczecinianom szans na wyrównanie. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Pogoń poprawiła swoją skuteczność i odrobili straty, dzięki czemu na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa spotkania wyglądała zupełnie inaczej. Od samego początku Pogoń była tym lepszym zespołem i nie dała przeciwnikowi szans na odrobienie strat, wygrywając ostatecznie aż 8 bramkami i zajmując tym samych trzecie miejsce w całym turnieju.

Dla HBC Ronal Jicin najwięcej bramek zdobyli: Kovarik 4, Milko 4, Dolejsi 3, Thorovsky 3, a dla Pogoni Szczecin: Starcevic 6, Krok 4, Wąsowski 4, Krupa 4, Jedziniak 4.

 

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 20:32(11:14)

Pierwszą połowę gospodarze turnieju rozpoczęli bardzo dobrze i przez 15 minut spotkanie było wyrównane. Zabrze umiało jednak wykorzystać błędy, które popełniał Chrobry i ta część meczu zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem gości.

W drugiej połowie zabrzanie z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Ostatecznie pokonali zespół Chrobrego dwunastoma trafieniami i zajęli I miejsce w turnieju, a gospodarze zakończyli turniej na miejscu II.

Dla Chrobrego najwięcej bramek zdobyli: Zdobylak 6, Grabowski 3, a w zespole z Zabrza: Łyżwa 7, Bondzior 4, Mucha 4.

I miejsce – Górnik Zabrze

II miejsce – Chrobry Głogów

III miejsce – Sandra SPA Pogoń Szczecin

IV miejsce – HBC Ronal Jicin

Puchar Fair Play – HBC Ronal Jicin

Najskuteczniejszy zawodnik Memoriału – król strzelców – Marcel Zdobylak (14 bramek), Chrobry Głogów

Najlepszy zawodnik Memoriału – Damian Krzysztofik, Chrobry Głogów

Najlepszy bramkarz Memoriału – Paweł Kazimier, Górnik Zabrze.

Najmłodszy zawodnik Memoriału – Jakub Sladkowski, Górnik Zabrze

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn:

Górnik Zabrze – Jakub Sladkowski

Chrobry Głogów – Anton Otrezov

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Adam Wąsowski

HBC Ronal Jicin – Jiri Dolejsi

Sponsorzy i Partnerzy Memoriału:

• Gmina Miejska Głogów
• DZPR Wrocław
• Qubus Hotel
• ProPartners Dystrybutor Hummel
• Restauracja Kropka
• PEN Spółka Jawna

Dziękujemy za wsparcie przy organizacji imprezy!