26. Memoriał Ryszarda Matuszaka

7 sie 2020 |

• piątek / 7 sierpnia

NMC Górnik Zabrze – Sandra SPA Pogoń Szczecin 18:17 (7:6)
Górnik: Bondzior 1, Bis 2, Tomczak 2, Czuwara 1, Bushkou 2, Gliński 1, Gogola 3, Kondriatiuk 2, Dudkowski 3, Adamuszek 1
Pogoń: Wrzesiński 5, Bosy 2, Biernacki 1, Krysiak 2, Matuszak 1, Zaremba 3, Fedeńczak 3

Niezwykle wyrównany pojedynek, rozstrzygnięty właściwie w ostatniej minucie spotkania. Mało bramek w pierwszej części spotkania – dobra gra w defensywie obu zespół, jak i świetna postawa Galii w bramce Górnika i Terekhov’a między słupkami Pogoni. Spotkanie tak naprawdę rozręciło się po przerwie. Mecz nabrał szybszego tempa, a przede wszystkim padało więcej bramek. Dobry początek drugiej części spotkania w wykonaniuy szczecinian – w 35 min. prowadzili 7:10. Górnicy szybko jednak odrobili stratę bramkową i dalej mecz toczył się właściwie bramka za bramkę. W 59 min. dla Zabrza trafił Bis – portowcy mieli kilkadziesiąt sekund na doprowadzenie do remisu, jednak bramki już nie zdobyli.

KS SPR Chrobry Głogów – HBC Jicin 25:22 (12:7)
Chrobry: Dereviankin, Stachera, Kapela – Grabowski 1, Zdobylak – 5, Warmijak 3, Sadowski 1, Babicz 4, Przysiek, Tylutki, Marszałek 1, Tilte 2, Orpik 4, Jamioł 1, Krzysztofik 1, Bekisz 2, Krzywicki
HBC: Rychna 2, Hlava 2, Kubik 5, Machalicky 5, Kovarik 3, Freiberg 1, Sulc 1, Kastner 1, Doskar 2, Drbohlav 1, Cvejn 2

Ciekawe spotkanie, pełne zwrotów akcji. Od początku meczu dobra i zdecydowana gra Chrobrego z dobrą postawą wszystkich trzech bramkarzy (grali po 20 minut każdy). W 10 min. prowadzenie gospodarzy 4:1. Głogowianie grali skutecznie, dobrze w defensywie i do przerwy wypracowali 5. bramkową przewagę.
Druga część meczu to właśnie 30 minut, kiedy na parkiecie hali im. Ryszarda Matuszaka działo się sporo… Dobry początek zaliczyli goście – odrobili część bramek i przez cały czas mocno naciskali gospodarzy. W 47 min. zrobiło się nawet 19:18. Chrobry nie pozwolił jednak HBC na więcej, rzucił 5. bramek z rzędu i bez obawy o wynik kontrolował mecz do końcowej syreny.

W sobotę mecze finałowe ????
mecz o 3. miejsce > Pogoń – HBC / godz. 11:00
mecz o 1. miejsce > Chrobry – Górnik / godz. 13:00
Oba mecze pokażemy live na naszym profilu FB.

• sobota / 8 sierpnia

MECZ O 3. MIEJSCE
Sandra SPA Pogoń Szczecin – HBC Jicin 27:28 (13:13)
Pogoń: Telenga 3, Gierak 1, Krupa 3, Bosy 3, Biernacki 3, Krysiak 2, Matuszak 4, Zaremba 2, Fedeńćzak 6
HBC: Rychna 2, Krahulec 3, Hlava 3, Kubik 8, Kovarik 4, Freiberg 1, Milko 1, Thorovsky 2, Doskar 2, Cvejn 2

Mecz o najniższy stopień podium przyniósł sporo emocji, przez całe 60 minut. Obie drużyny nie odpuszczały i gra toczyła się bramka za bramkę. W 56. minucie spotkania przy stanie 25:28 wydawało się, że zwycięstwo zespołu z Jicina jest niepodważalne. Czesi nie wykorzystali jednak kontry, portowcy szybku dorzucili dwie bramki i zrobiło się… gorąco. Tym bardziej, że HBC grał dwie ostatnie minuty bez ukaranego dwomna minutami Kovarika. Pogoń miała kilkadziesiąt sekund na zdobycie remisowej bramki – podobnie jak we wczorajszym meczu z Górnikiem. Bramkarz HBC sparował jednak rzut szczecinian i to zespół z Jicina mógł cieszyć się z wygranej.

FINAŁ
KS SPR Chrobry Głogów – NMC Górnik Zabrze 22:26 (13:11)

Chrobry: Stachera, Kapela, Dereviankin – Grabowski 3, Zdobylak, Warmijak, Sadowski 1, Klinger 5, Babicz 2, Przysiek 1, Tylutki, Marszałek, Tilte, Orpik 3, Jamioł 3, Krzysztofik 4, Krzywicki

Górnik: Bondzior 2, Tomczak 4, Łyżwa 9, Czuwara 2, Bushkou 1, Gogola 1, Kondratiuk 1, Dudkowski 5, Medwid 1

Gospodarze choć rozpoczęli spotkanie słabo, bo w 9 min. przegrywali 1:3, to później, z minuty na minutę grali z pomysłem, szybko odrobili straty i do szatni schodzili z 2. bramkową przewagą. Nie była on jednak wystarczająca na przeciwnika z wysokiej półki, jakim jest Górnik. Goście rozpoczęli drugą część meczu z impetem, wygrywając pierwsze 6 minut 5:0! Później wcale nie było lepiej, bo przez kwadrans głogowianie trafili zaledwie 2 razy. Świetnymi interwencjami popisywał się Skrzyniarz i zabrzanie pewnie szli po wygraną. Gospodarze wyraźnie lepiej i skuteczniej zagrali ostatnie minuty spotkania, ale przewaga zabrzan była na tyle duża, że spokojnie mogli cieszyć się z wygranej w turnieju.

PODSUMOWANIE MEMORIAŁU

1. NMC Górnik Zabrze
2. KS SPR Chrobry Głogów
3. HBC Jicin
4. Sandra SPA Pogoń Szczecin

PUCHAR FAIR PLAY > Sandra SPA Pogoń Szczecin

• Najlepszy zawodnik Memoriału > PAWEŁ DUDKOWSKI (Górnik)
• Najlepszy bramkarz Memoriału > RAFAŁ STACHERA (CHR)
• Król strzelców > Krzysztof Łyżwa (Górnik)

NAJMŁODSZY ZAWODNIK MEMORIAŁU – Puchar Rodziny Matuszaków – DAWID KRZYWICKI (CHR)

NAJLEPSI ZAWODNICY poszczególnych drużyn:
NMC Górnik Zabrze > JAKUB SKRZYNIARZ
KS SPR Chrobry Głogów > JAKUB ORPIK
HBC Jicin > MARTIN HLAVA
Sandra SPA Pogoń Szczecin > DAWID FEDEŃCZAK
Zdjęcia z rozdania nagród na profilu facebookowym Chrobrego!