1/16 Finał Pucharu ZPRP – WYGRANA!

6 maj 2018 |

Młodzicy KS SPR Chrobry Głogów grają dalej – wywalczyli awans do turnieju 1/8.

 

W niedzielę (6.05) w hali przy ul. Wita Stwosza w Głogowie odbyły się ostatnie mecze w ramach turnieju 1/16. Nas oczywiście najbardziej interesowało starcie KS SPR Chrobrego Głogów z LKS MOSiR Komprachcice. O ile głogowianie awans do kolejnej rundy mieli już niemal w kieszeni o tyle przeciwnikowi zależało na punktach. Ten choćby jeden dawał im przepustkę z drugiego miejsca do 1/8.

 

Chrobry chciał zakończyć turniej przed własną publicznością w dobrych nastrojach, czyli z kompletem trzech zwycięstw. I nie odpuścił. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando ekipy prowadzonej przez Krzysztofa Gdakowicza. Ale po zmianie stron LKS przycisnął. Nerwowo zrobiło się w 34. minucie, kiedy oba zespoły dzieliły tylko dwie bramki (23:21). Chwilę później przewaga miejscowych zmalała do… jednego trafienia. To pobudziło przyjezdnych do kolejnych ataków, by w 36. minucie na tablicy wyników był remis 23:23.

 

W ostatnich minutach pojedynku wiele się działo. Głogowianie odskoczyli na cztery bramki. Gościom puściły nieco nerwy. To było efektem nawet czerwonej kartki. Ostatecznie Chrobry dowiózł wygraną do końca 31:27.

 

– Bardzo cieszymy z awansu – to na pewno, ale z gry, szczególnie w drugiej połowie tego ostatniego meczu, nie. Lepiej o niej zapomnieć i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Chłopaki nie byli skoncentrowani – podsumował zmagania trener Gdakowicz.

 

Klasyfikacja końcowa:
1. KS SPR Chrobry Głogów
2. MKS PMDKiS Wieluń I
3.LKS OSiR Komprachcice
4.UKS 31 Rokitnica Zabrze

 

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy strzelec – Fabian Sosna
Najlepszy bramkarz – Marcel Jastrzębski
Najlepszy zawodnik – Miłosz Hanas

 

KS SPR Chrobry Głogów – LKS MOSiR Komprachcice 31:27 (20:13)
Chrobry: Janiewicz, Jastrzębski, Smuk, Darowski 5, Lech 1, Słupski 3, Matela 5, Poniedziałek, Michałowicz, Kolasa 1, Błaszak, Krukowski, Wiatrzyk 7, Chruściel, Szymankiewicz 9, Lisiecki.
LKS:Lellek, Świerc T., Konstler, Świerc F. Sosna 10, Łepek, Komor 4, Hryniewicz M. 4, Purul, Sobków 9, Jakubowski 1, Hryniewicz B., Szkopiński, Jendryca 3.

 

MKS PMDKiS Wieluń I – UKS 31 Rokitnica Zabrze 26:29 (14:13)
MKS: Warzecha, Gajda, Sztuka, Żółtaszek, Prażanowski, Fryta, Kucharski 1, Piwnicki 5, Hanas 7, Środa 2, Naczyński, Wierzbicki 4, Nawrocki 7.
UKS: Szczepanik, Wojnarowicz, Duplicki 9, Dzierka, Bąk, Wolnica 6, Kostrzewa 5, Kwiatkowski, Kawecki 4, Pliz, Koncewicz, Wolny, Widzewicz 1.