Zwycięstwo na święta

14 груд. 2019 |

Oba zespoły przystępowały do tego pojedynku jakby w innych nastrojach. Goście w poprzednim meczu niespodziewanie pokonali Gwardię Opole, Chrobry z kolei przegrał kolejne spotkanie – derbowy mecz z Zagłębiem Lubin. Faworytem byli jednak gospodarze, którzy tym razem nie zawiedli.

Chrobry od pierwszych minut grał inny handball, niż w kilku ostatnich meczach. Po dwóch trafieniach Orpika gospodarze prowadzili i tę przewagę powiększali. Zawodnicy z Tarnowa wyglądali na nieco przestraszonych. Męczyli się w ataku pozycyjnym, popełniali błędy po których tracili piłki i bramki. Po bramkach …. goście zbliżyli się do głogowian na wynik ??, ale dzisiaj Chrobry grał bez przestojów i nie pozwalał Grupie Azoty na zbyt wiele, kolegom pomagał Stachera i na przerwę schodziliśmy z 7. bramkową przewagą.
Wydawało się, że przebieg drugiej części meczu będzie oczywisty. Co prawda Kużdeba nie rzucił karnego w 35. minucie, ale tarnowianie nie zawiesili butów na kołku. Chwilę później do bramki trafił Kowalik i Grupa Azoty z każdą minutą niwelowała przewagę. Chrobry zaczął popełniać grzechy dokładnie takie same, jak w poprzednich meczach. Głogowianie nerwowo i chaotycznie rozgrywali piłkę w ataku, brakowało pomysłu na zakończenie akcji. Dla Chrobrego w 34. minucie trafił Sadowski, a później – podobnie jak w meczu z Zagłębiem – ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Babicz. Do 48. minuty gospodarze rzucili 4. bramki, wszystkie były autorstwa właśnie Babicza. W 51. minucie meczu goście mieli tylko 3 trafienia straty i byli na dobrej drodze do sprawienia niespodzianki. Tym bardziej, że 10. minut wcześniej gospodarze stracili z gradacji kar swego głównego defensora – Krzysztofa Tylutkiego. Chrobry stanął jednak na wysokości zadania i w ostatnich minutach wyraźnie podkreślił, kto był w tym meczu zespołem lepszym. Dzięki wygranej awansowaliśmy na 9. miejsce w superligowej tabeli!

KS SPR Chrobry Głogów – Grupa Azoty Tarnów 34:27 (19:12)
Chrobry: Stachera, Kapela, Siedlecki – Podobas, Sadowski 6, Klinger 2, Babicz 9, Przysiek 3, Tylutki, Marszałek, Orpik 5, Jamioł 2, Krzysztofik 3, Bekisz 4, Makowiejew
Grupa Azoty: Barnaś, Małecki – Tokuda 1, Wojdan 3, Sanek, Nowak 1, Tarcijonas 2, Kowalik 7, Dadej, Ciochoń, Kużdeba 5, Misiewicz 1, Pedryc 7, Grozdek