Wygrywamy turniej w Dębnie

29 лип. 2018 |

Spójnia Gdynia, pierwoszligowe Stal Mielec i Nielba Wągrowiec oraz oczywiście Chrobry zagrały w Dębnie Lubuskim o Puchar Burmistrza Dębna. Chrobry wygrał turniej wygrywając zdecydowanie, najpierw ze Spójnią, a w meczu finałowym z orgaznizatorem wydarzenia – Stalą Gorzów.

#dzień 1
KS SPR Chrobry Głogów – Spójnia Gdynia 26:22 (12:9)

Pierwszy sprawdzian Chrobrego w okresie przygotowawczym wygrany wyraźnie, choć… Gdynianie bardzo łatwo zdobyli dwie pierwsze bramki. Chrobry szybko jednak poprawił grę w defensywie i sam zaczął rzucać sporo bramek. Nasza przewaga rosła i mogliśmy rozstrzygnąć spotkanie już po pierwszych 30. minutach gry. Jednak pod koniec pierwszej części gry w naszych szeregach nastąpiło małe rozprężenie i Spójnia zmniejszyła różnicę do 3. bramek.
Druga część meczu to dobra i konsekwentna gra Chrobrego, pełna kontrola wydarzeń na parkiecie i zdecydowana wygrana!

#dzień 2
Mecz ze Stalą Gorzów choć wygrany wysoko, był pojedynkiem trudniejszym, aniżeli ten ze Spójnią. Gospodarze turnieju nie byli gościnni już od pierwszego gwizdka. Grali szybko i zdecydowanie, co dało im w 8. minucie prowadzenie 8:2. Chrobry na więcej już nie pozwolił i po kolejnych kilku minutach było po 8. Później spotkanie było wyrównane. Chrobry zdominował mecz od 42. minuty. Trafiliśmy 6 razy, przy zerowej skuteczności Stali. Później do ostatniego gwizdka kontrolowaliśmy przebieg spotkania.
Stal Gorzów – KS SPR Chrobry Głogów 20:25 (13:12)
Stachera, Kapela, Siedlecki – Stelmasik 1, Zdobylak 1, Podobas 3, Sadowski 2, Klinger 2, Bartczak, Babicz 3, Tylutki 1, Krzysztofik 4, Kubała 4, Bekisz 3, Więdłocha, Makowiejew 1, Rydz

Najlepszym zawodnikiem Chrobrego w turnieju został Kuba Siedlecki.


foto Artur Starczewski