Wygrana juniorów i piękny gest

3 груд. 2020 |

Co to był za mecz! Juniorzy KS SPR Chrobrego Głogów, po zaciętym starciu, pokonali EUCO-UKS Dziewiątkę Legnica 36:32. – Od początku wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie – mówił Wojciech Łuczyk, trener głogowian, którzy od początku narzucili swój styl gry. Rywal jednak był wymagający. Nasi nie byli w stanie zbudować sobie większej przewagi, choć pod koniec pierwszej połowy dorzucili kilka bramek prowadząc 17:14. Po zmianie stron niewiele na parkiecie się zmieniło – była to twarda walka, co widać na zdjęciach. Często na pograniczu faulu. Polała się krew. Sędziowie dyscyplinowali obie drużyny. Nie obyło się bez kar. Ale komplet punktów ostatecznie został w Głogowie.

– Lubimy powalczyć. Wysoka była stawka tego meczu, bo zespół w tabeli był wyżej od nas. Chcieliśmy po prostu wygrać. Zrobiliśmy wszystko, aby osiągnąć swój cel – komentował Borys Klupś, bramkarz Chrobrego, który był mocnym punktem swojego zespołu. Drużynę za determinację chwalił trener Łuczyk. Zwracał uwagę, że pojawiły się błędy, ale najważniejszy jest finał. – Szczęśliwy dla nas. Mieliśmy wiele sytuacji, ale brakowało nam wykończenia, skuteczności… dobrze broniliśmy. Wiadomo, że goście szukali swojej szansy. Próbowali grać szybko i łapali nas na kontrataki – dodawał. Nasi szczypiorniści na parkiet wybiegli w okolicznościowych koszulkach ze wsparciem dla swojego kontuzjowanego kolegi. GALERIA ZDJĘĆ:TUTAJ.

Chrobry: Klupś, Szudzichowski 3, Lasota 5, Siastała, Trojanowski 8, Serdeń 3, Dobrzański 8, Reszczyński 1, Ryniec 4, Szczeblewski 4, Moraczewski, Błaszak.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry Głogów