Wspieramy Honorowe Dni Krwiodawstwa

23 лист. 2016 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]PGNiG Superliga zachęca do oddawania krwi

W dniach 22-26 listopada będziemy obchodzić Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Zachęcamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej do oddawania krwi.

Dni Honorowego Krwiodawstwa to jedynie okazja do promowania oddawania krwi, a ta jest potrzebna w każdej ilości, o każdej porze roku. Specjalnie na te dni w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa założyliśmy wirtualne konto PGNiG Superligi. Oddając krew podajcie hasło SILNI RAZEM, w ten sposób oddana krew trafi na „konto” Superligi, a my będziemy w stanie określić, ile jej w sumie zebraliśmy.

KS SPR Chrobry zaprasza swoich Kibiców do
Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Wrocław T.O. Głogów – ul. Kościuszki 15 (szpital).
W najbliższy piątek na hasło #silnirazem pierwsze dziesięć osób oddając krew otrzyma bilet na mecz Chrobry-Stal (mecz odbędzie się 8 grudnia) lub klubowy szalik.

20161123_100802

Kto może oddawać krew?

Osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) i które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli:
nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego).

Przed przyjściem do centrum krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]