Ważne zwycięstwo juniorów Chrobrego nad Zagłębiem

8 січ. 2021 |

Co to były za emocje! Juniorzy KS SPR Chrobrego Głogów pewnie pokonali na swoim parkiecie SMS Zagłębie I Lubin w pierwszym barażowym meczu (8.01.). Głogowianie rzucili kilka bramek więcej i mogą ze spokojem przygotowywać się do rewanżu, który już jutro (9.01.) – w Lubinie. GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ.

To spotkanie od początku układało się po myśli podopiecznych trenera Wojciecha Łuczyka, którzy dość szybko osiągnęli przewagę – w 12. minucie prowadzili 6:2. Później podkręcili jeszcze tempo. Ich gra w obronie była niemal wzorowa, więc to dawało okazje do kontrataków. Większość z nich udało się zakończyć celnym rzutem na bramkę. Na kole z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Wiatrzyk. Pomiędzy naszymi słupkami świetnie spisywał się Marcel Jastrzębski. Ten pod koniec, tuż przed przerwą, obronił rzut karny – niestety piłka uderzyła w jego twarz. Za ten rzut Dawid Świekatowski z Zagłębia obejrzał od sędziów czerwoną kartkę i musiał zejść z parkietu za niesportowe zachowanie. Chrobry prowadził 20:9.

I nic nie wskazywało na to, aby naszym po zmianie stron stała się jakaś krzywda. Choć trzeba przyznać, że Zagłębie się nie poddawało, chciało zmniejszyć rozmiary porażki. Tutaj, w kontekście rewanżu, liczyła się każda bramka. W 52. minucie Dawid Krzywicki przymierzył z drugiej linii, a Chrobry prowadził 33:20. Chwilę później gospodarze podnieśli ręce w górę w geście triumfu, bo wygrali ostatecznie 36:24.

Smutna wiadomość jest taka, że kontuzja Dominika Lasoty, który w trakcie meczu oberwał w nos, okazała się dość poważna – to złamanie, trafił do szpitala.
Chrobry: Klupś, Siatsała 1, Szudzichowski 2, Krzywicki 5, Lasota 2, Słupski 5, Wiatrzyk 5, Trojanowski, Serdeń 1, Dobrzański 4, Matela 6, Jastrzębski, Reszczyński, Ryniec 2, Szczeblewski 2, Błaszak 1.
Mateusz Komperda
KS SPR Chrobry Głogów