To była turniejowa dominacja!

28 лют. 2019 |

Dwie drużyny KS SPR Chrobrego Głogów królowały na parkietach podczas 9.Memoriału Wiesława Szmidta pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Co za emocje! Finały w rocznikach 2006 i 2007 dla głogowian. Trener Dorota Wasiak (2006), po meczu finałowym, chwytała się za głowę. Była szczęśliwa. – Dali radę! – cieszyła się. Chrobry podczas turnieju był nie do zatrzymania. W ostatnim meczu także – pokonał ekipę z Zielonej Góry. I to zdecydowanie. W drugim finale rocznika 2007 walczyły dwa zespoły z Głogowa. Lepsi okazali się podopieczni trenera Tadeusza Pyszki. – Rywalizacja była bardzo zacięta w każdym meczu, więc super, że chłopaki sprostali wyzwaniu – oceniał.

W czwartek (28.02.) rywalizowało aż dziesięć zespołów z różnych miast m.in. Legnicy, Lubina, Zielonej Góry, Nowej Soli, czy Świdnicy. Dwa roczniki podzielono na grupy. Jedni swoje mecze rozgrywali w hali widowiskowo-sportowej, inni w Szkole Podstawowej nr 10. W kategorii rocznika 2006 najlepsi byli szczypiorniści Chrobrego, ale medale zdobywali jeszcze gracze UKS Spartakusa Zielona Góra oraz EUCO UKS Dziewiątki Legnicy. Rocznik 2007 zdominowali głogowianie – Chrobry II wyprzedził Chrobrego I. Na ostatnim stopniu podium stanęli zawodnicy Zagłębie Lubin SP 14 Lubin. Puchar Fair Play w roczniku 2006 dla ŚKPR Świdnica, roczniku 2007 dla EUCO UKS Dziewiątki Legnica.


Dorota Wasiak (KS SPR Chrobry Głogów, rocznik 2006): Nie nastawialiśmy się na to, aby za wszelką cenę wygrać ten turniej. Choć wiedziałam, że moich zawodników oczywiście na to stać. Mieli się przede wszystkim sprawdzić i dobrze bawić. Wyniki mówią same za siebie – zasłużyli na ten sukces.

Wyniki turnieju rocznik 2006:
1. KS SPR Chrobry Głogów
2. UKS Spartakus Zielona Góra
3. EUCO UKS Dziewiątka Legnica
4. UKS Trójka Nowa Sól
5. Zagłębie Lubin SP 14 Lubin
6. ŚKPR Świdnica

Wyniki turnieju rocznik 2007:
1. KS SPR Chrobry II Głogów
2. KS SPR Chrobry I Głogów
3. Zagłębie Lubin SP 14 Lubin
4. EUCO UKS Zielona Góra

Najlepszym zawodnikiem turnieju w roczniku 2006 został Franciszek Rożek z UKS Spartakus Zielona Góra a w roczniku 2007 Paweł Nowak z KS SPR Chrobrego Głogów. Najskuteczniejszym zawodnikiem, królem strzelców, został w roczniku 2006 Adrian Dorsz z EUCO UKS Dziewiątki Legnica. Ten tytuł w roczniku 2007 przypadł Mikołajowi Piotrowskiemu z KS SPR Chrobrego I Głogów. Wybrano również najlepszych bramkarzy – Marcel Ziemiak (KS SPR Chrobry Głogów) oraz Maciej Guzek (Zagłębie Lubin SP 14).

Najlepsi zawodnicy w drużynach rocznik 2006:
Szymon Prokop – KS SPR Chrobry Głogów
Alan Kwiatkowski– ŚKPR Świdnica
Maksym Matyszczyk – UKS Spartakus Zielona Góra
Adrian Dorsz – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica
Bartosz Szymczyszyn – UKS Trójka Nowa Sól
Jan Bussee – Zagłębie Lubin SP-14

Najlepsi zawodnicy w drużynach rocznik 2007:
Jakub Stolc – KS SPR Chrobry I Głogów
Jakub Więcek – KS SPR Chrobry II Głogów
Jakub Młyńczak– EUCO-UKS Dziewiątka Legnica
Seweryn Solecki – Zagłębie Lubin SP-14

Konkurs rzutów karnych wygrał Kacper Onyszkiewicz (KS SPR Chrobry Głogów) , drugi był Kacper Domiński (EUCO-UKS Dziewiątka Legnica).

Wszyscy zawodnicy w obu rocznikach zostali obdarowani drożdżówkami ufundowanymi przez Piekarnię S.C. – A. Boruta i L. Malanowski oraz w obu miejscach rozgrywania turnieju znalazły się stoiska z wodą i owocami od PWiK w Głogowie sp. z o.o.

Sponsorzy turnieju:
Gmina Miejska Głogów
Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej we Wrocławiu
Huta Miedzi Głogów
Kempa
Piekarnia S.C. A. Boruta & L. Malanowski
PWiK w Głogowie sp. z o.o.
Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie
Cafe Meryk
DAWID SZMIDT syn WIESŁAWA SZMIDTA
Strefa 998