Szczecin zdobyty!

6 груд. 2015 |

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Pogoń Szczecin – KS SPR Chrobry Głogów 25:28 (10:14)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 7, Pawłowski 1, Płócienniczak 4, Świtała 5, Sadowski 3, Bąk 2, Babicz 2, Gujski 3, Tylutki, Sobut 1, Kubała

Pięknie! Chrobry zrobił kibicom chyba najlepszy z możliwych prezentów na Mikołajki! W Szczecinie zostawiliśmy dużo serca, zdrowia, sił. Była walka, zaangażowanie i wiara! I była radość! Dwa punkty zasłużenie pojechały do Głogowa, bo Chrobry był w tym meczu zespołem lepszym.
To nie było łatwe zwycięstwo, z Pogonią gra się twardo, co każdy kibic który oglądał mecz obu zespołów w Głogowie, z pewnością doskonale pamięta. W niedzielę Chrobry zagrał dobre zawody w obronie, świetnie pobronił Stachera, karnego złapał Kapela. Nasza przewaga zarysowała się już właściwie od początku meczu. Chrobry miał co prawda nieco problemów z konstruowaniem ataków przy agresywnej obronie szczecinian, jednak to my rzucaliśmy bramki i powoli, ale konsekwentnie budowaliśmy przewagę. Do szatni schodziliśmy z czterobramkową przewagą. To było i dużo i mało… Do zwycięstwa brakowało 30-minut równie dobrej gry.

Chrobry nie spuszczał z tonu i przez kolejne trzynaście minut dorzucił kolejne cztery bramki więcej, aniżeli gospodarze. Było 15:23. Chrobry szedł jak czołg, ale właśnie wtedy złapał nas kryzys. Pogoń rzuciła pięć bramek z rzędu i przewaga stopniała do trzech trafień… My przez sześć minut nie potrafiliśmy pokonać bramkarza gospodarzy. Trener Zembrzuski poprosił o czas i ta chwila przerwy pozwoliła chłopakom ostudzić głowy i ponownie złapać wiatr w żagle. Końcówkę spotkania Chrobry zagrał bardzo mądrze! Zacieśniliśmy obronę, między słupkami szalał Stachera, Kapela złapał karnego. Nie pozwoliliśmy Pogoni zmniejszyć przewagi bramkowej i choć to gospodarze trafili dwa razy na koniec, to nasza przewaga wystarczyła, aby cieszyć się zwycięstwem!

Dziękujemy kibicom, którzy świetnie wspierali nas w Azoty Arena! Dziękujemy tym, którzy trzymali za nas kciuki w Głogowie i nie tylko… Razem zwyciężamy! CHROBRY![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=ZBncuxp6C9A”][/vc_column][/vc_row]